Electrameccanica’nın kurucusu kim?-Kanada’dan bir elektrikli otomobil şirketi

Sin Cars’ın sahibi kim?-Bulgaristan’ın genç ve dinamik yerli otomobil markası

Troller’in sahibi kim?-Troller şirketini kim kurdu?

TAC’ın kurucuları kim?-Tecnologia Automotive Catarinense

OZ kitabının yazarı kim?-Kansaslı Dorothy

Kitaplar (Kim yazdı?), SANAT 11 Eylül 2018

Geçtiğimiz aylarda popüler kitaplar arasında yerini alan bir alternatif vardı okuyucu kitlesi için.. Bir dönem herkesin elindeydi kitap. Tüm “Yeni Çıkanlar” kategorilerinde, tabii bir süre sonra “Çok Satanlar” Kategorisinde… Sebebi de var… Yazarını söylemeden önce size bir ipucu verelim: Oz kitabının yazarı, aynı zamanda “Olasılıksız” ve “Empati” adlı eserlerin de yazarıdır… Eminim bir sürü kişi bildi şu an.. Evet, yazıyı terk edebilirsiniz ya da devam edebilirsiniz..:D

Oz kitabını kim yazdı?

Kitabın orjinal ismi Oz değil sadece. Oz: Kansaslı Dorothy şeklinde geçiyor… Ama kapağında sadece büyükçe bir “OZ” yazısını görüyorsunuz. Sebebini ve hikayesini fazla söylemeyelim. Ama yine ölüm-yaşam, gerçek-hayal kavramlarını karıştıracağınız bir hikaye sizi bekliyor.. O kadarını söyleyelim..:)

Yazarı kim sorusunun da cevabını verelim artık:

Oz, Kansaslı Dorothy kitabı; 2016 yılında, Olasılıksız ve Empati’nin yazarı Adam Fawer tarafından yazıldı.”

Referans sağlam yani…:))

Okuyucuyu daha fazla bunaltmadan; kitabın yasal tanıtımı adına arka yüzündeki yazıyı nakledelim ve yazıyı bitirelim:

“Dorothy ilk defa öldüğünde on iki yaşındaydı. En azından bana söylediği buydu. Delirdiğini düşünmüştüm ama şimdi ona inandığım için esas deli ben miyim diye merak ediyorum. Öyleysem bunların hiçbirinin önemli yok demektir. Ama değilsem… Eh, o zaman dünya benim düşündüğüm gibi bir şey değil demektir. Üstelik tek bir dünya yok.

Kafanız karıştıysa canınız sıkılmasın. Benimki de karışmıştı. Okuyun, anlayacaksınız. Sonra karar verirsiniz: Ben mi delirdim yoksa siz mi?

Hortum seni sürükledi. Şimdi hikayeye baştan başlayacaksın.

Aklını, kalbini, duyularını karıştıracak bir dünyayla karşı karşıyasın.

Bu diyarda gündüzler karanlık turuncu, güneş siyah, geceler bembeyaz. Büyünün yerini bilim aldı. Hatırladığım herkes, her şey artık çok daha güzel, korkunç, acımasız.”

Yeniden keşfetmeye hazırlan: OZ’u ya da kendini!…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.