Olay’in kurucusu kim?-Amerika’nın en büyük kozmetik şirketi!

İnterneti kimler kurdu?-Hayatımızın ayrılmaz parçasının doğuşu…

Türkiye’de en çok satılan otomobil markalarının sahipleri

Evergreen Denizcilik’in sahibi kim?-Tayvanlı bir denizaşırı imparatorluk!

Lego’yu Kim Kurdu?

Kirk Kristiansen ailesinin 1935 yılında kurduğu The Lego Gourup tarafından 1945 yılından beri üretilen Lego’nun merkezi Danimarkada’dır. Lego parçalarının ilk üretimi oyma tahtalarla yapılmıştır. Bir birlerine kenetlenebilecek parçalardan oluşan Legolar zamanla üretimi kolaylaştırmak amacı ile plastikten yapılmaya başlanmıştır.

Bu sayede logo parçaları aynı şekillerde daha hızlı üretildi. Ayrıca ürünlerin plastik olması 60lı yıllardan günümüze kadar logo parçalarının değişmeden gelmesini sağladı. Logo’nun ilk yıllarında tuğlayı anımsatan fazla karmaşık yapılı olmayan ürünlere çubuk, tekerlekler, çark ve elektronik tabanlı sistemler ilave edildi. Böylelikle hayal gücünün sınırlarını alabildiğine zorlayan geniş çaplı bir ürün stoğu elde edildi.

7-16 yaş arasında çocuklara hitap edilerek üretime başlanan lego, LEGO Baby (0-3 yaş), LEGO City LEGO Duplo (0-6 yaş), LEGO Creator, LEGO Technic, LEGO Bionicle, LEGO Belville, LEGO System, LEGO Mindstorms ürünleriyle her yaş grubuna hitap eder hale geldi.  Ayrıca zihin gelişiminde de büyük rol oynayan bu parçalar bir çok  anaokulunda kullanılmaya devam etmektedir. Lego Digital Designer adlı programla bilgisayar aracılığıyla sınırsız Lego yapılıyor.
kjeld-kirk-kristiansen

FOREX'TE 100.000 DOLARLIK YATIRIM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

AHMET MERİÇ ORAL 31 Ocak 2016

BEN LEGOLARI ÇOK VE ÇOK SEVIYORUM EĞER BENIOFİSİNİZE DAVET EDERSENIZ ÇOK MEMNUN OLURUM.