Dadi’nin kurucusu kim?-Çin’in ticari araç üreticisi

Changan’ı kimler kurdu?-Çin’in en köklü otomobil markalarından

BYD Otomotiv kimlerin?-Kökeni hangi ülkeden?

BAIC Otomotiv’in sahibi kim?-Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden biri

Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti’ni aslında kimler kurdu?-Perde arkasındakiler kim?

Dünya üzerinde var olmuş en eski gizli topluluklardan biri olan Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti; orijinal ismiyle “Society of Skull and Bones” olarak bilinmektedir.

Diğer gizli örgütlerle ve tarikatlarla karşılaştırdığımız zaman Kuru Kafa Ve Kemikçilerin epey farklı bir statüde; daha doğru ifade etmek gerekirse arada kalmış, bir ara geçiş formu konumunda oldukları görülür. Örneğin; dünyada kurulan birçok örgüte veya topluluğa göre KKKC; daha bilinçli ve daha eğitimli insanların oluşturduğu; planlı, kontrollü bir topluluktur. Ama pek çok yönden etkilendikleri bariz olan Masonluk ve Illuminati ile kıyaslandıkları zamansa çok daha amatör ve bir öğrenci kulübü havasında oldukları görülür.

Peki; belli bir dönemde adı sayısız polemiğe karışan, aşırı gizliliklerinden dolayı basının bin bir komplo teorisine maruz kalan Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti’ni kimler kurdu? Amaçları Neydi? Nasıl öğretilere sahiplerdi?

Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti’nin kurucusu

Tarikatın ayrıntılarını vermeden önce resmi kuruluş bilgilerini verelim: Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti; 1831 yılında Yale Üniversitesi öğrencileri William Huntington Russell ve Alphonso Taft tarafından kurulmuştur.

Tarikatın ilk üyelerinin eski bir resmi

Tarikatın ilk üyelerinin eski bir resmi

Görüldüğü gibi geçmişi epey gerilere giden bu cemiyet; kurucularının yakın bağlantıları sebebiyle neredeyse %100 oranında Yale Üniversitesi’nde konuşlanmışlardır.

Ayrıca topluluğun en önemli ayrıntısını vermek gerekirse KKKC; bir örgütten ziyade gizli bir öğrenci topluluğu olmuştur.

İlk üyelerini de yine Yale Üniversitesi öğrencilerinden seçen tarikatın başlıca şartları şu şekildeydi:

-Erkek olmak

-Beyaz olmak

-Protestan bir aileden gelmek

-Yale Üniversitesi’nde son sınıf lisans öğrencisi olmak

Yukarıdaki ilk üç şartı sağlayan üçüncü sınıf öğrencilerinden adaylar seçilir, bir yıl boyunca izlenir ve alınmasına karar verilenler 4. sınıfa geçmeleriyle beraber örgüte dahil edilirlerdi. Üye alım sistemi güzel de; peki bu Kuru Kafacıların amacı neydi? Hangi konular üzerine çalışıyorlardı? Sadece bir cemaat tarzında maddi-ekonomik dayanışma mıydı yoksa birtakım inançları ve öğretileri mevcut muydu?

Şöyle ki; Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti’nin uzunca bir süre neler yaptığına dair net bir bilgi elde edilememiştir. Bu uzun süre yaklaşık 130 yıldan oluşmaktadır…

1960 yılında ise tarikat hakkında ilk net bilgi şans eseri elde edilebilmiştir. İki haylaz Yale öğrencisi; ormanda KKKC’nin herhangi penceresi olmayan binalarına giden gizli bir geçit bulmuşlar ve tarikatın toplanma alanını kendi gözleriyle görmüşlerdir. Anlattıklarına göre ezoterik figürlerle dolu odada bir masa üzerinde  üç adet kafatası ve Almanca “Kim Kral? Kim Prens? Kim Dilenci? Ölüm karşısında hepsi eşit” şeklinde yazıyla karşılaşmışlardır. Buradan anlaşıldığına göre de KKKC; dayanışmanın yanı sıra kendilerine has inançları ve ritüelleri bulunan bir topluluktur.

Bu ifşadan sonra çalışmalarına çeki düzen veren Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti; Illuminati ile net bir bağlantıya sahip olmasa da iki topluluğun epey yakın bir ilişkide olduğu yaygın komplo teorileri arasındadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.