Merck&Co.’nun sahibi kim?-Dünyanın en büyük 4. ilaç şirketi

Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Batman Kara Şövalye’yi kim çekti?-I’m Batman…

Efendi ile Uşağı kitabını kim yazdı?-Ölüm karşısında herkes eşittir…

Kuba Motor nerenin ve kimin malı?

Kuba Motor, ülkemizde uzun yıllardır tercih edilen bir motor markası… Bu markanın üretimi Türkiye’de, Türkler tarafından yapılıyor. Fakat motorun parçaları Çin’den getirtiliyor. Bu durum da üretilen motorların Çin menşeili olarak piyasaya sunulmasına neden oluyor.

2004 yılında motosiklet ithal ederek sektöre ilk defa giren Kuba Motor, her sene kendisini büyüterek 2007 yılında motosiklet üretimi yapmaya başladı. Yaklaşık sekiz dokuz senedir motosiklet üreten firma, Türkiye’de hala aktif olarak çok fazla ilgi görüyor. Firmanın yeni üretim spor modelli motorları, birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Kuba Motor’un Kurucusu Kim?

Kuba Motor’un kuruluş hikayesi oldukça ilginç… Kuba Motor’un kurucusu olan Bekir Müjdeci, yedi yaşında sakız satarak ticarete başlamış. Şimdilerde dünya devi olmaya aday Kuba Motor’u yönetmekle meşgul olan Müjdeci, aynı zamanda şirketin kurucusu…

Kuba Motor Nerenin Malı?

Kuba Motor, Çin parçalarıyla yapılan Türk malı motosiklet üretim firmasıdır. Firma için Çin ve Türk ortak malı demek daha doğru olacaktır. Fakat firmanın yerli üretim yaptığını ve resmi kayıtlarda bu muameleyi gördüğünü mutlaka vurgulamalıyız. Kuba Motor Türkiye’nin yerli üretim yapan ilk motor firmasıdır.

Kuba Motor’un Sahibi Kim?

Kuba Motor’un sahibi, şirketin kurucusu olan Bekir Müjdeci’dir. Bekir Müjdeci, ticaret hayatına yedi yaşında sakız satarak başlamış, son dönemin örnek girişimcilerinden bir tanesidir. Müjdeci, Kuba Motor ile birlikte cirosu altmış milyon liranın üstünde olan bir şirkete imza atmıştır. Müjdeci’nin bu başarısı birçok televizyon programında örnek olarak gösterilmiştir. Bekir Müjdeci hala Türkiye’de iş sektörüne atılmaya hazırlanan gençler için örnek teşkil edecek bir işadamıdır. Sıfırdan Kuba Motor’u oluşturan Müjdeci, faaliyetlerine bu şirket ile devam etmektedir. Kuba Motor, yerli motor üretimine başlamış ilk şirket olarak, bakanlıktan onay almayı başarmıştır. İlgili bakanlığın kayıtlarında Kuba Motor Türkiye’de yerli üretim yapan ilk motosiklet şirketi olarak kayıtlara geçmiştir. Bekir Müjdeci’nin sakız satarak başladığı ticari faaliyetleri bu noktalara kadar başarıyla gelmiştir.

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

EREN ÜNAL 23 Ağustos 2017

Sizden aldığımız atv motorun 1,5 senedir bir parçasını temin edemediniz. Karşı çıkımıza muhattaplar her aradığımızda 1 hafta sonra diyorlar,ama 1,5 sene oldu hala bir prçayı temin edemediniz. Sonra çıkıp Türkiye devi olduk diye haber yapıyorsunuz ilk önce insanların maduriyetini giderin.

EREN ÜNAL 23 Ağustos 2017

MÜJDAT BEY siz bu müdürlere boşa para ödüyorsunuz. 1,5 senedir bir parçayı getiremiyorlar onları orda müdür die boş yere otuturmayın.

EREN ÜNAL 23 Ağustos 2017

BEKİR BEY siz bu müdürlere boşa para ödüyorsunuz. 1,5 senedir bir parçayı getiremiyorlar onları orda müdür die boş yere otutturmayın.