Baker Hughes’u kim kurdu?-Dünya devi bir petrol imparatorluğu

BlackRock’un kurucusu kim?-Dünyayı yöneten bir yatırım şirketi

Vakıfbank Spor Kulübü’nün kuruluşu-Türkiye voleybolunun öncülerinden

Dicle Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Güneydoğu’nun en köklü eğitim yuvası

Kanal 7’yi Kim Kurdu?

27 Temmuz 1994 yılında kurulan Kanal 7, Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş. tarafından yayıncılık hayatına başlayan bir televizyon kanalıdır.

‘’Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7 ’’de sloganıyla 4:3 resim formatında televizyon dünyasın adım atan Kanal 7’nin dili Türkçe’dir. Saat 18:00 Ana Haber Bülteni’nde Hülya Seloni’nin bulunduğu kanalın Yönetim Kurulu Başkanı ise Zekeriya Karaman’dır.

Kanal Cuma geceleri Mehmet Acet’in sunuculuğunu üstlendiği İskele Sancak programıyla güncel konuları ele alan bir tartışma platformu oluşturmaktadır. Genel merkezi İstanbul Eyüp’de bulunan Kanal 7 D-Smart 531. Kanal’dan izlenmektedir.

Tüm Türkiye’de yayın hayatını sürdürmekte olan kanalın logosu 14 Eylül 2002 tarihinden bugüne değişmemiştir.

Kim Kurdu : Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş.kanal-7-logo-resmi

Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış.

erdoğan şencan 8 Temmuz 2015

niçin kanal 7 devamlı inek şaban vs. gibi milleti oyalayan ,tekrar tekrar izlediği boş hoş olmayan,filimleri koyar? Milletin eğitimilmesine zamanını ayırmaz? merak ediyorum,İslam noktasında irdelenmesi gerekir diyoruz.

SERBÜLENT SULTAN 16 Temmuz 2015

t.s.m.iği sanatçısıyım tüm ramazan YÜCE RABBİM kabul etsin oruç tuttum ve namazımı kıldım sahur proğramınızı yalnız ve yalnız .ömer döngeloğlu hocanın müthiş anlatış kabiliyeti ve PEYGAMBERİMİZ beraberindeki ehlibeyt eshabkiramdaki değerli ALLAH dostlarını engin hadis bilgileriyle sunması çok güzeldi bu değerli ilahiyatçı yazar hocamızdan ALLAH razı olsun böyle bir değerli hocayı kazandırdığınız için kanal 7 televizyonunu kutlarım.

hakan.er 24 Kasım 2015

izzet yıldızhanda kanalınızda showuna başlamış.. acaba diyorum bu şerefsizin özgecanın katilinden ne farkı var. bir kadına zorla sahip olmak!!.yazık.. böylesi, itlere ekmek vererekbu insanları ödüllendirmiş olmazmısınız.. tabi ya türk milleti unutur..kuşbeyinliyiz ya(.pardon unutmam gerekirdi.!!sorry)

Ömer öz 1 Nisan 2016

kanal 7 ailecek izlediğimiz bir kanal olduğunu düşünüyordum …ancak dizilerdeki işlenen konular ve Karakterler dinimize uygun görmediğim için rahatsız oldum özellik le ELIF dizisindeki sarhoş, kumarbaz,dolandırıcı rolündeki kişiler sakallı kişiler Tarafından oynamaktadır…dizilerdeki vermek istenilen mesaj nedir anlamış Değilim lütfen daha dikkatli proğram yapalım dinimize, annemize örf ve adetlerimize uygun olması temennisi ile …..Allah a emanet olun

selim 16 Nisan 2016

ilk yıllarda neredeyse müslümanların tek umudu, seslerini duyurabilmenin tel Aracısı olan Kanal7 artık rayına çıkmıştır. Yayınladığı film ve dizilere islam en büyük darbeyi vurmakta 90 lı yılların şohw atv vs.tvlrini geride bırakmıştır. Peyderpey müslümanların ahlakını bozmuş evlerine ateş düşürmüştür. Hindistan’dan ithal edilen kepaze aşk dizisi Elif adı altında yayınlanan rezilliklerin hesabını zor edersiniz. Ben sildim kendilerine çekidüzen vermedikçe gittiğim her yerde bu kanalı kapattıŕacam. Hiç kimse kendisini müslümanların savunucusu olarak gösteemesin