Isaac Newton kimdir?-Bilimsel başarıları nelerdir?

Sanofi’yi kim kurdu?-Dünyanın en büyük 5. ilaç şirketi

Merck&Co.’nun sahibi kim?-Dünyanın en büyük 4. ilaç şirketi

Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Herbalife’ın Kuruluşu-Doğrudan Satışın Doğal Ürünleri

Herbalife 1980 yılında girişimci Mark Hughes tarafından kurulan ve merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde bulunan doğrudan satış şirketidir. Satış yöntemi bakımından en büyük iki rakibi olan Amway ve Avon’un aksine Herbalife, daha çok doğal yöntemlere üretilmiş ürünler geliştirerek üretmekte ve satmaktadır. Şirketin ürün yelpazesi dört anakoldan oluşmaktadır :

Normal besin takviyesi, spor besin takviyesi, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünleri. 2014 verilerine göre dünya genelinde yaklaşık olarak 7500 çalışanı bulunan Herbalife’ın yıllık cirosu 4 milyar Amerikan doları civarındadır.

Şirketin kurucusu Hughes, 1980 yılında ağırlıklı olarak kilo kontrolü üzerine odaklanmış ürünlerini Los Angeles sokaklarında aracının bagajında satmaya başlamıştır. Satışa çıkarılan ilk ürün kilo kontolüne yardımcı olan bir protein içeceği olmuştur. Herbalife’ın günümüzde de hala uyguladığı doğrudan satış tekniği şirkete kurucu Mark Hughes tarafından getirilmiştir.

1985 yılında Kaliforniya Başsavcısı tarafından, ürünlerinin tesirini abartarak pazarlama yaptığı gerekçesiyle şirket dava edilmiş ve süreç sonunda Herbalife suçlamayı kabul etmemesine rağmen 850.000 dolarlık bir tazminata mahkum edilmiştir. 1986’da halka arz edilen şirketin 10 yıl sonrasında, 1996’da yıllık satışı bir milyar dolar sınırına ulaşmıştır.

Herbalife’ın kurucusu Mark Hughes, 20 Mayıs 2000 tarihinde henüz 44 yaşındayken ölmüştür. Otopsi raporuna göre ölüm sebebi aşırı dozda alkol ve bir çeşit antidepresan olan doxepin maddesinin yanlışlıkla alınması olarak belirlenmiştir. Kurucusunun ölümünden sonra şirket büyümeye devam etmiş ve sektördeki birkaç rakibini de bünyesine katmayı başarmıştır.

2003 Nisan’ında şirkete, daha önceden Walt-Disney Şirketi’nde 17 yıl boyunca çalışmış olan Michael Johnson katılmıştır. Herbalife’a katılımının ardından yönetim kurulu başkanlığı ve CEO’luk koltuğu teslim edilen Johnson, o tarihten bu yana söz konusu görevleri devam ettirmektedir.

Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış.

Herbalife 3 Eylül 2016

Mark Hughes’in kurmuş olduğu Herbalife şirketi şu an 90 dan fazla ülkede faaliyete olup süreli büyümeye devam etmektedir.

Şirketin ürün geliştirme grubunda birbirinden değerli, alanında uzman doktorlar ve bilim adamları bulunmaktadır. Bunlardan birtanesi de Nobel Tıp ödülü sahibi Dr. Louis İgnarro dur.

Louis J. Ignarro (d. 31 Mayıs 1941) ABD’li farmakolog. Nitrik oksitin etkileşimlerini gösteren çalışmasıyla Robert F. Furchgott ve Ferid Murad ile birlikte 1998 Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü’nü almıştır. 1985 yılından beri UCLA Tıp Fakültesi’nde farmakoloji profesörü olarak çalışmaktadır. Araştırmaları konusunda birçok makale yayınlamış olan Ignarro, kardiyovasküler bilimin ilerlemesine yaptığı katkılar nedeniyle 1998’de Amerikan Kalp Derneği’nin Temel Araştırma Ödülü’nü de almıştır. Aynı yıl ABD Ulusal Bilimler Akademisi’ne, bir sonraki yıl ise Amerikan Sanat ve Bilimler Akademisi’ne kabul edilmiştir.

Suna paksoy 17 Şubat 2017

Üye olmak istiyorum suan kullanıyorum ama indirimli almak için ve etrafıMDA almak isteyenlere var onlarada ulaştırmak istiyorum

Bülent 8 Mart 2017

Suna hanim size yardımcı olabilirim 05536238716

Ersin 24 Haziran 2017

Suna hanım bu konuda profesyonel destek verebiliriz 05319686354

Suna hanım sıze danışmanlık yapabilirim 25 Ekim 2017

Herbalife bağımsız distribütörüyum.. Ayşe ZERMAN 0507 712 5303

Nuh Taş 3 Aralık 2017

Yardımcı olmak isteyen sayın Herbalife üyeleri etik dahilinde çalışmanızı tavsiye ediyorum, başkasının müşterisini kendinize üye yapmanız fayda sağlamaz… Suna hanım ürünleri size kim temin ediyorsa o kişi ile irtibata geçip üyelik isteyin…