Ak Hun Devleti’nin kurucusu kimdir?-Afganistan ve Hindistan’da Hun izleri…

Avrupa Hun Devleti’ni kim kurdu?-Hristiyanların merkezi İtalya’yı titreten Türkler!….

Windows’un kurucusu kim?-Dünyanın tartışmasız işletim sistemi imparatoru

Kitapyurdu(.)com’un sahibi kim?-Türkiye’nin ilk ve en büyük kitap sitelerinden

Hayat Holding’in Kurucuları Kim?

Holdingler, Özel Şirketler 4 Kasım 2015

Kimya sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan ve günümüzde değişik alanlarda hizmet veren Hayat holding, 1937 yılında Yahya Kığılı tarafından kurulmuştur. Şirket ilk kuruluşunda kimya üzerine faaliyet göstermiş olmasına rağmen, günümüzde liman işletmelerinden enerji sektörüne, inşaat sektöründen ağaç sanayisine kadar, 25 farklı şirketi ile hizmet vermektedir. Yahya Kığılı Hayat holding’in kurucuları kim? Sorusunun karşısında duran isimdir.

Hayat Holding’in En Büyük Sahipleri Kim?

Temelleri 1937 yılında atılan ve Yahya Kığılı tarafından kurulan Hayat Holding tüketici grubu, gayrimenkul grubu ve diğer grup olmak üzere üç farklı sahada hizmet vermektedir. 10.000 üzerinde çalışanı ve 24 markası olan Hayat holding, 101 ülkeye ihracat yapmaktadır.
Hayat sağlık ürünleri, Hayat kimya, Hayat marketing, Hayat global gayrimenkul, Hayat makine sanayi yatırım, Nokta inşaat yatırım, Hayat enerji elektrik üretim sanayi, Hayat proje taahhüt ve inşaat, Hayat hayvancılık ve araç kiralama gibi alanlarda hizmet veren işletmede, Hayat holding’in en büyük sahipleri kim? sorusunun karşılığı başta kurucu YAHYA Kığılı olmak üzere, farklı isimler ile verilmektedir. Ortaklar arasında Ahmet Yahya Kığılı, Ayşe Vildan Kığılı, Gülsüm Tuba Çizmeci, Mehmet Avni Kığılı, Nida Aydın, Orhan İdil, Mehmet Tarık Kutluca, Ayten Kutluca, Füsun Hatice Gazioğlu gibi isimler yer almaktadır.

Hayat Holding Kimlerin?

Natron Hayat, Focus, Famila, Joly, Molped, Test, Yongapan orman ürünleri A.Ş, Limaş liman işletmeleri A.Ş, Papia, Teno, Bebem, Molfix, Has, Bingo, Kastamonu entegre A.Ş ve Hayat kimya A.Ş gibi şirketler, Hayat holding’in bünyesinde bulunan şirketler arasındadır. Hayat holding tüm bu şirketleri aracılığı ile Türk ekonomisine katkı sağlayan, aynı zamanda dünya üzerinde birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren bir işletme konumuna gelmiştir. Tüm bu iştiraklerinde, 10.000 üzerinde personel çalıştıran ve bu kadar aileye geçim kaynağı sağlayan Hayat holding, ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip bulunmaktadır.
Hizmetlerini dünya üzerinde 6 farklı ülkede üretim yaparak gerçekleştiren Hayat kimya, 100’den fazla ülkeye ihracat yapmakta ve komşu ülkelerin sanayi alanında yaptığı yatırımlar ile dikkat çekmektedir. Cezayir’de fabrikası, İran’da fabrikası, Mısır, Rusya, Bosna Hersek gibi ülkelerde de fabrikası bulunan Hayat holding, üretim alanında yurt dışında faaliyet gösteren firmalar arasında yer almaktadır. Ülke genelinde Global gayrimenkul, Bayrampaşa gayrimenkul, Hayat emlak sanayi ve yatırım A.Ş ile Makine sanayi yatırım A.Ş ve Nokta inşaat yatırım turizm sanayi ve tic. A.Ş olaeak faaliyetlerini sürdüren Hayat holding kimlerin? Sorusunun karşılığı, yukarıda belirtilen ortaklıklar ile açıklanmış bulunmaktadır.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Leyle 26 Ocak 2018

Entgre

Ahmet 26 Ocak 2018

Kastamonu entgrede gorev yapan mutayit soforleri askeri ucret almamak tadir servs soforu 900 taksi soforu1200 vinc kamyon sfrleri1200 1300 arasi bayrmda kadrolu soforler iznli mutyit sofru mesayisiz izinsiz calisyor gida yardimi yok bu isciler coluk cocuk besliyor laki basdaki mudurler timur sabirlar denilen insana izn veriyor bu kanun disi yasak olan hersye goz yumulmkta bu iscilerimize yardim edelim lutfen ben oranin eski elamani ahmet