Kitapyurdu(.)com’un sahibi kim?-Türkiye’nin ilk ve en büyük kitap sitelerinden

ePTTAVM’nin kurucusu kim?-150 yaşındaki PTT’nin geleceğe uzanan kapısı

Pardus’un kurucusu kim?-Türkiye’nin yerli işletim sistemi

PTT Messenger’ı kim kurdu?-Yerli Watsapp, yerli haberleşme.:)

HALK TV KİMİN?

Özellikle son 2 yıl içerisinde inanılmaz bir şekilde yıldızı parlayan Halk TV; aslında kuruluş itibariyle de çok çok eskilere dayanmamaktadır.

10 Ocak 2005’te kurulan Halk TV’nin sıfırdan var edilmesinde Deniz Baykalın büyük emekleri bulunmaktadır.

O tarihten beri de dönemin CHP yönetimi aracılığıyla varlığını sürdüren Halk TV’nin 2 Şubat 2011 tarihinde kapatılması; yayın akışını 15 günlüğüne aksatsa da; 18 Şubat 2011’de yayın hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.

Böyle dalgalı bir geçmişe sahip olan Halk TV’yi; 1 yıl sonrasında ise maddi imkansızlıklar vurmuştur. Biriken borçları sebebiyle 31 Temmuz 2012 tarihinde Digiturk kanalları arasından çıkarılan Halk TV; önemli bir izleyici kaybına uğramıştır. Neyse ki borcu kısa süre sonra ödenmiş; 18 Şubat 2013’te Digiturk yayınına kaldığı yerden devam etmiştir.

Halk TV’nin sahibi kim?

Kısa bir süre önce ülke gündeminin tek konusu olan Gezi Olayları sırasında diğer kanalların aksine yaptığı kesintisiz ve sansürsüz yayın sayesinde ismini tüm ülkede duyuran Halk TV’nin sahibi 2013’ten beri Estetik Yayıncılık’tır. Genel yayın yönetmenliğini Hakan Aygün’ün yaptığı kanal; son 1-2 senede inanılmaz bir ivme kazanmış; özellikle “Her Açıdan” programını transfer etmesiyle ülkenin muhalif kesiminin önemli bir kısmını izleyici olarak kazanmayı başarmıştır.

Günümüzde Digiturk, Turkcell TV, D-Smart ve Turksat 3A ile yayın yapan Halk TV; Sözcü Gazetesi, Halk Radyo, Korkusuz Gazete, AMK Gazetesi, Gırgır Dergisi ile aynı şirket grubu dahilindedir.

Yorumlar

Yazıya 13 yorum yapılmış.

Soner Yilmaz 6 Ekim 2016

Birde Halk TIVI degilde dogrusunu TEVE demeyi becerseler !! yada EF 16 degilde FE 16 vs….

Ramaxan Alptekin 17 Kasım 2016

Yorum ülke sorunlarini tv.niz kanaliyla ögrenmeye calişiyorum. cesurca yayin yaptiğiniza inaniyorum. hatta boyle bir ortamda arkanizdaki gücün kim veya kimler olduğunuda merak etmiyorda değilim!.. yayinlarinizin sansürsüz; Ancak tüm ülkenin sorunlarini tarafsiz yayin yaptiğiniza inanmak isterdim…umarim zamanla farkina varilir.. başarilarinizin devemini diliyor, saygilar sunuyorum

Mehmet saban kondakci 19 Aralık 2016

Bu devlete muhalefet olan parayi buluyo ben bunu anladim

Gülabi köse 24 Ocak 2017

Yayınlarınız yorumlarınız bagımsız olmanız dogruları halka yansıtmanız gün geçtikçe daha çok kitleye sahip olmanız ve en önemlisi ise MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE SAYGINIZ VE BAGLILIGINIZ BENİ VE YAKINLARIMI HALK TV YE DAHA COK BAGLIYOR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI YÜREKTEN İSTİYORUM

İbrahim küpçü 6 Mart 2017

Halk tivi chpnin borazanlığını yandaşlığını yalakalığını yapan bir tivi kanalı

Zehra yiğit 17 Mart 2017

Sayenizde tüm gerçekleri görüyoruz sağolun varolun tüm ekibinize teşekkürler.

Zehra yiğit 17 Mart 2017

Yandaş diyen arkadaşlar acaba kimin yandaşı önce konuşurken dönüp kendilerine bakmalarını tavsiye ederim

sefer Çabik 17 Mart 2017

Her gun kesintiszi izlerim tek kızdıgım surekli usun sure aynı reklamon tekrarı. ama guzek yarafszı yazın çok kalitesi.. eski mhp lileri cıkarmanız. ayrıvca eski akp li vekili cıkarmöanız yayına bayılıyorum

AYLA GURESIN 9 Temmuz 2017

Pardon yanlis okumusum (78 yaşındayım

AYLA GURESIN 9 Temmuz 2017

Ben de her yayına bayılıyorum hele simdiki zaman hepsi hepsi

Erdal Erdoğan 14 Eylül 2017

Arada canım sıkılınca açıp gülüyorum akşama kadar m.kemal sömürüsü üzerinden kitap bardak kalem satıp ne kadar katıksız hükümet düşmanı varsa bir araya getiren kanal 2 seneye batar kapanır

Mehmet Kısa 11 Ekim 2017

Her gün aynı reklamın tekrarlanması RTV üst kurulunun adaletsizliği den kaynaklanan b!r sorun. Yatırımlara olsun.

Onur Keser 6 Şubat 2018

Bakınız Sözcü Gazetesinin sahibi kimdir?Halk TV; Sözcü Gazetesi, Halk Radyo, Korkusuz Gazete, AMK Gazetesi, Gırgır Dergisi ile aynı şirket grubu dahilindedir.İstismarın kralının yapıldığı tv.Gezi olaylarında İlk günden anladık Meselenin iki ağaç olmadığını.