AB InBev’in kurucusu kim?-Dünyanın en büyük bira üreticisiyle tanışın…

Ulusoy Turizm’in sahibi kim?-Her şey zamanında…

TEİAŞ’ı kimler kurdu?-Türkiye Elektrik İletim Üretim AŞ

Microsoft Studios’u kim kurdu?-Dünyanın yazılım devinden bir de oyun devi…

HALK TV KİMİN?

Özellikle son 2 yıl içerisinde inanılmaz bir şekilde yıldızı parlayan Halk TV; aslında kuruluş itibariyle de çok çok eskilere dayanmamaktadır.

10 Ocak 2005’te kurulan Halk TV’nin sıfırdan var edilmesinde Deniz Baykalın büyük emekleri bulunmaktadır.

O tarihten beri de dönemin CHP yönetimi aracılığıyla varlığını sürdüren Halk TV’nin 2 Şubat 2011 tarihinde kapatılması; yayın akışını 15 günlüğüne aksatsa da; 18 Şubat 2011’de yayın hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.

Böyle dalgalı bir geçmişe sahip olan Halk TV’yi; 1 yıl sonrasında ise maddi imkansızlıklar vurmuştur. Biriken borçları sebebiyle 31 Temmuz 2012 tarihinde Digiturk kanalları arasından çıkarılan Halk TV; önemli bir izleyici kaybına uğramıştır. Neyse ki borcu kısa süre sonra ödenmiş; 18 Şubat 2013’te Digiturk yayınına kaldığı yerden devam etmiştir.

Halk TV’nin sahibi kim?

Kısa bir süre önce ülke gündeminin tek konusu olan Gezi Olayları sırasında diğer kanalların aksine yaptığı kesintisiz ve sansürsüz yayın sayesinde ismini tüm ülkede duyuran Halk TV’nin sahibi 2013’ten beri Estetik Yayıncılık’tır. Genel yayın yönetmenliğini Hakan Aygün’ün yaptığı kanal; son 1-2 senede inanılmaz bir ivme kazanmış; özellikle “Her Açıdan” programını transfer etmesiyle ülkenin muhalif kesiminin önemli bir kısmını izleyici olarak kazanmayı başarmıştır.

Günümüzde Digiturk, Turkcell TV, D-Smart ve Turksat 3A ile yayın yapan Halk TV; Sözcü Gazetesi, Halk Radyo, Korkusuz Gazete, AMK Gazetesi, Gırgır Dergisi ile aynı şirket grubu dahilindedir.

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Soner Yilmaz 6 Ekim 2016

Birde Halk TIVI degilde dogrusunu TEVE demeyi becerseler !! yada EF 16 degilde FE 16 vs….

Ramaxan Alptekin 17 Kasım 2016

Yorum ülke sorunlarini tv.niz kanaliyla ögrenmeye calişiyorum. cesurca yayin yaptiğiniza inaniyorum. hatta boyle bir ortamda arkanizdaki gücün kim veya kimler olduğunuda merak etmiyorda değilim!.. yayinlarinizin sansürsüz; Ancak tüm ülkenin sorunlarini tarafsiz yayin yaptiğiniza inanmak isterdim…umarim zamanla farkina varilir.. başarilarinizin devemini diliyor, saygilar sunuyorum

Mehmet saban kondakci 19 Aralık 2016

Bu devlete muhalefet olan parayi buluyo ben bunu anladim