Dadi’nin kurucusu kim?-Çin’in ticari araç üreticisi

Changan’ı kimler kurdu?-Çin’in en köklü otomobil markalarından

BYD Otomotiv kimlerin?-Kökeni hangi ülkeden?

BAIC Otomotiv’in sahibi kim?-Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden biri

Greyder’in kurucuları kim?

İlk bakışta dünyaca ünlü bir yabancı marka olarak görülse de Greyder aslında, Çorum ilinin İskilip ilçesinden çıkmış olan bir Türk markasıdır. Greyder’in seçkin ve dünyaca ünlü bir Türk markası olduğunun en güzel örneği “Greyder’in kurucusu kim?” Sorusunun karşılığında verilen, İsmail Kavlu cevabıdır.

Greyder Kimlerin?

1956 yılında, Çorum ilinin İskilip ilçesinde kurulan Greyder markasının yaratıcısı, İsmail Kavlu’dur. İsmail Kavlu tarafından kurulan bu işletme, vefatı üzerine halen Mustafa Kavlu ve Süreyya Kavlu isimli kardeşler tarafından faaliyetlerine devam etmektedir. Şu an itibari ile Greyder, İsmail Kavlu’nun oğulları olan Mustafa ve Süreyya Kavlu isimli kardeşlerindir. Bu kardeşlerin isimleri ve başarılı çalışmaları Greyder kimlerin? Yönünde yapılan araştırmalarda göz önüne gelecek gerçeklerdir.

Greyder Nerenin Malı?

Başarılı Türk iş adamlarından olan, Mustafa ve Süreyya Kavlu tarafından bir marka haline getirilen ve başta ülkemiz olmak üzere, tüm dünyada rekabet eden bir güce sahip olan Greyder, tamamen bir Türk malı olmak ile birlikte Greyder nerenin malı? Sorusunun tek karşılığıdır. İsmin meydana gelmesinde Kavlu kardeşlerinin dedelerinin sözünden etkilenmeleri yer almaktadır. Net olarak kendisinden duymadıklarını, sadece okuduklarını ifade etseler de, dedelerinin ağzından çıktığı iddia edilen ayakkabı nerede giyilir? Yolda, yolu ne yapar? Greyder, sözlerinin üzerine Greyder isminin ortaya çıktığı ve günümüzün markası haline geldiği iddia edilmektedir.

Greyder Ayakkabının Sahibi Kim?

Greyder marka ayakkabılarının sahibi, kurucusu olan İsmail Kavlu’nun oğulları olan Mustafa ve Süreyya Kavlu’dur. Markayı sadece yurt içinde tanınan bir isim olmaktan çıkaran ve dünya genelinde bilinen bir isim olma yönünde çalışmalarını sürdüren Kavlu kardeşler Greyder ayakkabının sahibi kim? Sorusunun altında yatan başarılı iş adamlarıdır.

Greyder Kaliteli mi?

Bay ve bayan ayakkabıdan erkek cüzdanına, bayan cüzdanından bayan çantasına kadar birçok ürün çeşidine kadar ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkan Greyder, tüketicilere sunulan kaliteli ürünler olarak bilinmektedir. Greyder ürünlerinde güven, dayanıklılık ve sağlamlık ön planda tutulan hedefler arasında yer almaktadır. Geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alan tüm modellerde aynı ilkeler benimsenmekte ve başarılı, aynı zamanda tanınmış ve en fazla tercih edilen marka olma konumunda emin adımlar ile ilerlenmektedir. Greyder kaliteli mi? sorusunun karşılığı, özellik ile üretim standartlarında hedeflenen ve gerçeğe dönüştürülen güven, dayanıklılık ve sağlamlık kavramları olarak verilmektedir.  Avrupa Birliği, Kuzey Afrika, Türkiye Cumhuriyetleri, Rusya, Körfez ülkeleri ve Orta Doğu’ya ihracat gerçekleştiren Greyder, ülkemiz tüketicilerine de her zaman kaliteyi sunmayı hedeflemiş seçkin bir işletmedir.

Yorumlar

Yazıya 25 yorum yapılmış.

mehmet nazmi eşiyok 14 Aralık 2016

3 adet greyder marka bot internet sitenizden aldım kampanyadan ancak hiç birinin altında greyder logosu yok acaba sahtemidir diye kuşkuya düştüm. bu nedenle iade etmeyi düşünmekteyim. lütfen bilgilendiirirmisiniz

martin eden 15 Aralık 2016

Mehmet Bey;
Buraya şikayetinizi gönül rahatlığıyla yazmışsınız ama ürün satın alma hikayenizi doğrudan yetkililerle paylaşırsanız size yoruma kapalı bir şekilde yardımcı olacaklardır.

Levent kayar 19 Ocak 2017

Bir ayakkabı kabarır se wpi ne olabilir kullanıcı hatasını yoksa ayakkabının kalitesini bir ayakkabı nerde gidersiniz dünya kadar para veriyorsunuz bir ay bile olmadan ayakkabı kabarır ve kusma yapıyor çok kalite bir ayakkabı 300 tl para verdim 1 ay gidemedim haram olsun

Alper UYGAR 28 Şubat 2017

Çok kaliteli bi marka bugun 4. Greyder ayakkabimi aldım uzun ömürlü ve kaliteli?

mustafa tulum 8 Mart 2017

Önçe Çok Çok Teşekkür Ederim Çünkü Ben Yabancı Marka olarak Biliyordum Ama Araştırdım Türk Malı Olduğu için Çok Memnun Kaldım Ençok”da Dedenizin Sözünden Etkilendim Süreyha” hanım ve mustafabey Rabbim Yolunuzu Acık Etsin. Buarada Ayakkabıyı Yeni Aldım Sonsuz Saygılar Güvenlik@Koruma…

Yasin SALMANLI 6 Nisan 2017

GREYDER (KAVSAN AYAKKABI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’ne
11.02.2017 tarihinde Yozgat Bulvarı No:99/G 39 adresindeki Forum AVM mağazanızdan 5731973 takip numaralı fiş ile iki adet bayan bot satın aldım.
Almış olduğum 00712 model numaralı botu kızım dershaneye giderken sabah giydi. Öğlen eve geldiğinde sağ ayak üzerinde leke olduğunu bana gösterdi. Bende botu bir daha kullanmamasını söyledim ve ilk fırsatta aldığım adrese götürdüm. Fabrikaya gönderilen ürün 25.02.2017 tarihinde bana tekrar iade edildi ve ‘’ Mağazamıza incelenmek üzere tarafımıza gönderilen 712 model nolu ürün hakkında şikayetleriniz ürün değerlendirme birimimizde değerlendirilmiş olup şikayetinize konu olan sorun tespit edilmiştir. Ürün gerekli bakım ve onarımdan sonra tarafınıza geri gönderilmiştir.’’ notu ile iade edilmiştir.
Mağazada yaptığım kontrolde sorunun devam ettiğini görüp, teslim almadan tekrar sorunun çözümü için teslim ettim. Mağazanızın bana tekrar dönüşü telefon ile aramalarım neticesinde 30.03.2017 tarihinde olmuş ve ürünü 01.04.2017 tarihinde tekrar aldığım mağazanıza giderek teslim aldım. Üründeki sorunun giderilmediğini gördüm. İade raporunda da ‘’ Mağazamıza incelenmek üzere tarafımıza gönderilen 712 model nolu ürün hakkında şikayetleriniz ürün değerlendirme birimimizde değerlendirilmiş olup şikayetinize konu olan sorunun , ürünün üretim aşamasından ve kullanılan malzemeden kaynaklanmadığı tespit edilmiştir.’’ diye bir rapor ile tarafıma iade edilmiştir.
GERYDER markasının çok büyük bir marka olduğu imajı bende hayal kırıklığı yarattı. Oysaki bu yıl içinde almış olduğum üç adet botun bir tanesinde yaşadığım bu sorunu çözemeyecek kadar aciz olduğunuzu düşünememiştim.
Bundan sonra mağazanız önünden dahi geçmeyi düşünmüyorum ve bu durumu tüm sosyal ağlar ile de insanlara duyurmayı düşünüyorum.
Saygılarımla.

Emine Seyhan 15 Mayıs 2017

Allah aldığınız paraları burnunuzdan getirsin hayrını görmeyin inşallah ilgisiz sacma yer iade hakkı nasıl olmaz bi yerde allha havale ediyorum sizi müşteri hizmelerı dedik aradık adam akıllı bilgi vermiyor kimse birinin dediği öbürünün dediğini tutmuyor bi daha sizden çöp alanın da.

Burcu unlu 20 Haziran 2017

Rahat diye aldığım ayakkabı hayatımı zehir etti bir daha asla greyder ayakkabı almam urununun arkasında durmayan firma ile işim olmaz size savaş açtım bilesiniz herkese söyleyeceğim berbat bir firma olduğunuzu Sizin gibiler kazandığı parayı hakketmiyor kul hakkı yiyorsunuz

Sinan Nas 24 Haziran 2017

Iki sene önce ilk defa greyder ayakkabı aldım. Bundan önce aldığım ayakkabılar en fazla bir sene dayanıyordu ve şekli bozuluyordu. Greyder ayakkabıyi iki sene boyunca giymeme rağmen herhangi belirgin bi şekil bozukluğu yok. Çok sağlam ve dayanıklı bi ayakkabı

Ahmet Haki 14 Ağustos 2017

Greyder birçok ürününü fason ürettiren bir firmadır.
Marka değerini yakaladıktan sonra kaliteden büyük tavizler vermeye başlamıştır. Aldığınız ürün iyi çıkarsa çok güzel fakat, sıkıntılı çıkarsa kesinlikle söylüyorum verdiğiniz paranın üzerine bir bardak soğuk su için.

Emirhan Bıçakcı 16 Kasım 2017

İskilipli kardeşlerime selam olsun bende isklipliyim

mehmet ince 4 Aralık 2017

asla ve asla greyder ayakkabı almayın hayatımda gördüğüm en sorumsuz firma ve ayrıca kalitesiz ayakkabı üretiyor. firmayıda iki tane ne konuştuğunu bilmeyen müşteri temsilcisine bırakmışlar

ilhan esmer 20 Aralık 2017

ayakkabı aldım derisi yırtıldı nasil gönderebilirim fab adresi

Ahmet özen 20 Ocak 2018

merhaba ben greyderi yutdışındada çok gördüm yabancı marka zannediyordum 2010 da Türkmalı olduğunu öğrendim bundan sonra mümkün olduğunca tam destek süper ürün kaliteniz var teşekkürler.

İbrahim kaya 22 Ocak 2018

Herkese iyi günler dilerim
Fatih Greyder den 350 TL’ye su geçirmez bot aldım botun sağ ayak tabanında htalı gõzle belli olan bir şey değil ama15 dakika yürüdükten sonra sağ ayagım acıyor yürüyemiyorum 2 defa fabrikaya gönderdim dakikalarca sorunu anlattım red karrı çıktı sorun yok diyorlar sağ ayakkabı ile yürüyemiyorum diyorum müşteri hizmetleri tel bakan firma çalışanı inanmıyor ben yúzde bin eminim sağ ayakkabı tabanı sorunlu. Tek isteğim parasını verip aldığım ayakkabıyı giymek ama hatayı kabul etmiyorlar çok yazık greydere bu para size helal değil dediğim halde ilgilenen yok

İbrahim kaya 23 Ocak 2018

Bumudur müşteri memnuniyeti

İbrahim kaya 24 Ocak 2018

Fatih’ten 12/2017 tarihinde 350 TL’ye aldığım ayakkabının sağ tekinin tabanında sorun var giyemiyorum diyorum 2 defa gönderiyorum sorun yok deniyor. benim sorunumu çözeceğiz yere bana inanmıyorsunuz. Müşteri memnuniyeti yok yazık ayakkabı alalı 2 aya oldu yaklaşık 20 günü fabrika yollarında geçtı yani 4 kere giyebildim sağ ayağım acıyarak bu yaşıma kadar ilk defa böyle bir sorun sadece bu ayakkabıyı giyince oluyor başka bir ayakkabıda böyle bir sorun yok yani bu ayakkabı yüzde bin imalat sorunlu defalarca firma yetkilileri anlatıyorum kabul edilmiyor ben ne yapmam gerekiyor kimseden korkum yok ama bu para içinde bilmiyorum ne olacak Greyder bu konuda çok kötü yada bu işin sorumlu kişisi gittikçe kendilerine kızgınlığım artıyor resmen kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum saygılar selamlar yokmu cevap verecek bir yetkili

Cabbarşenkul 28 Mart 2018

Ocak 2018 tarihinde via port mağazanızdan bir çift bot aldım. 45 gün kullandım. Botun birinin tabanında yırtılma oldu söz konusu mağaza getirdim. Tamir edip getirdiler fakat botlar karıştırılmış iki ayrı renkli bot verdiler. Ben itiraz edince hakarete çocuğum yaşındaki gençten (adı Kıvanç mış) hakarete uğradım. Müşteri temsilcileriyle görüştüm.İtirazımı 22 gün incelediler sonra bana “itirazın rededildi ” dediler Viaport mağazasındaki o zat utanmadan bana bilerek aldığımı(300₺) tüketici heyetinin yolunun açık olduğunu söylediler Greyder firması müşterisini aptal yerine koyma hakkına sahip değil lütfen firmanızın kalitesini düşürmeyin müşterilerinize kulak verin

Cabbarşenkul 28 Mart 2018

Sorunum firmanızın müşterilerine karşı sorumsuz ve saygısızlığına lütfen şikayetlere cevap verin müşterilerinizi aptal yerine koyup kalitenizi düşürmeyin

Ahmet turan Aslan 4 Nisan 2018

Kizima sivas greyderden bir spor ayakkabı aldım 6 ay sürmeden tabani açıldı bayiye götürdüm gönderildi sonuç kulanıcı hatası soruyorum hafta birkez spor salonunda gilen ayakkabı nasıl olurda bu hale gelir kulanıcı hatasından ziyafe kalitesiz taban kullanılmış bu sorun giderilmesi için yetkililerden yardım talep ediyorum

Yalçın Yıldırım 3 Haziran 2018

Bende greyder dan bir ayakkabı ve bot aldım. Fazla verilen para ile kaliteyi satın aldığımı düşünüyordum. Iki üründe de kalite göremedim ve iki ürün de kısa sürede deforme oldu. Yazık insanların emeklerini sömürerek ticaret olmaz. Artık greyder bizim için bitmiş bir markadır. Müşteri ye verilen önem de sıfır

Enise özkök 24 Eylül 2018

Kesinlikle harika bir markasınız çok severek giyiyorum öncelikle 2016 yılında bot almıştım ve botum hala çok çok iyi durumda ve yaklaşık bir ay önce spor bir ayakkabı aldımbir çok markaya süper bir ayakkabı rahatlığıyla şıklığıyla teşekkürler Greyder!

Ali turgay 12 Ekim 2018

Ben ilk defa 1 ay once bir greydwr spor ayakkabi aldim giydigimin 1 haftasinda alt tabani acildi almis oldugum gebze sentere goturdum bir ay icerisinde haber vereceklerini soylediler bakalim bekliyorum.ne diyecekler bende saglam vede marka bir ayakkabi aldigimi düsunuyordum.ama sasirdim bakalim.ne olacak telefonlarini beklirum

Muhammed Kurşun 25 Ekim 2018

Merhabalar,

Ailecek abartmıyorum son 5-6 yıl içinde 20 çift ayakkabı aldık greyderden bir kere bile sorun ya da sıkıntı yaşamadık. Hatta bu siteye bile acaba nasıl bu kadar kaliteli ürün üretiyorlar diye merak ettiğim için girmiştim. İsterseniz gidip diğer firmalara bakın, ayakkabıyı sattıktan sonra yabancı firmalar ithalat olduğu için telefonu bile açmıyorlar.

Cesim tunç 28 Ekim 2018

Çoğu yoruma baktımda. Şikâyet eden ve beyenen yari yarıya. Benimde bi şikayetim var ürünleriniz turkiyede pahalı normal bi ayakkabı 150 tl düşük yok neredeyse. Fiyat düşün en azında ülkemizde.
1 yıl önce aldığım bi ayakkabı önu açılmıştı. Şubenize gittim. içimde de dedimki bunlar ilgi vermez ve aldığım ürün boşa gidecekti diye düşündüm. Tam tersi oldu. gayet ilgi verdiler. Ayakkabı aldilar 1 hafta geldi yenisi.