Merck&Co.’nun sahibi kim?-Dünyanın en büyük 4. ilaç şirketi

Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Batman Kara Şövalye’yi kim çekti?-I’m Batman…

Efendi ile Uşağı kitabını kim yazdı?-Ölüm karşısında herkes eşittir…

Greyder’in kurucuları kim?

İlk bakışta dünyaca ünlü bir yabancı marka olarak görülse de Greyder aslında, Çorum ilinin İskilip ilçesinden çıkmış olan bir Türk markasıdır. Greyder’in seçkin ve dünyaca ünlü bir Türk markası olduğunun en güzel örneği “Greyder’in kurucusu kim?” Sorusunun karşılığında verilen, İsmail Kavlu cevabıdır.

Greyder Kimlerin?

1956 yılında, Çorum ilinin İskilip ilçesinde kurulan Greyder markasının yaratıcısı, İsmail Kavlu’dur. İsmail Kavlu tarafından kurulan bu işletme, vefatı üzerine halen Mustafa Kavlu ve Süreyya Kavlu isimli kardeşler tarafından faaliyetlerine devam etmektedir. Şu an itibari ile Greyder, İsmail Kavlu’nun oğulları olan Mustafa ve Süreyya Kavlu isimli kardeşlerindir. Bu kardeşlerin isimleri ve başarılı çalışmaları Greyder kimlerin? Yönünde yapılan araştırmalarda göz önüne gelecek gerçeklerdir.

Greyder Nerenin Malı?

Başarılı Türk iş adamlarından olan, Mustafa ve Süreyya Kavlu tarafından bir marka haline getirilen ve başta ülkemiz olmak üzere, tüm dünyada rekabet eden bir güce sahip olan Greyder, tamamen bir Türk malı olmak ile birlikte Greyder nerenin malı? Sorusunun tek karşılığıdır. İsmin meydana gelmesinde Kavlu kardeşlerinin dedelerinin sözünden etkilenmeleri yer almaktadır. Net olarak kendisinden duymadıklarını, sadece okuduklarını ifade etseler de, dedelerinin ağzından çıktığı iddia edilen ayakkabı nerede giyilir? Yolda, yolu ne yapar? Greyder, sözlerinin üzerine Greyder isminin ortaya çıktığı ve günümüzün markası haline geldiği iddia edilmektedir.

Greyder Ayakkabının Sahibi Kim?

Greyder marka ayakkabılarının sahibi, kurucusu olan İsmail Kavlu’nun oğulları olan Mustafa ve Süreyya Kavlu’dur. Markayı sadece yurt içinde tanınan bir isim olmaktan çıkaran ve dünya genelinde bilinen bir isim olma yönünde çalışmalarını sürdüren Kavlu kardeşler Greyder ayakkabının sahibi kim? Sorusunun altında yatan başarılı iş adamlarıdır.

Greyder Kaliteli mi?

Bay ve bayan ayakkabıdan erkek cüzdanına, bayan cüzdanından bayan çantasına kadar birçok ürün çeşidine kadar ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkan Greyder, tüketicilere sunulan kaliteli ürünler olarak bilinmektedir. Greyder ürünlerinde güven, dayanıklılık ve sağlamlık ön planda tutulan hedefler arasında yer almaktadır. Geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alan tüm modellerde aynı ilkeler benimsenmekte ve başarılı, aynı zamanda tanınmış ve en fazla tercih edilen marka olma konumunda emin adımlar ile ilerlenmektedir. Greyder kaliteli mi? sorusunun karşılığı, özellik ile üretim standartlarında hedeflenen ve gerçeğe dönüştürülen güven, dayanıklılık ve sağlamlık kavramları olarak verilmektedir.  Avrupa Birliği, Kuzey Afrika, Türkiye Cumhuriyetleri, Rusya, Körfez ülkeleri ve Orta Doğu’ya ihracat gerçekleştiren Greyder, ülkemiz tüketicilerine de her zaman kaliteyi sunmayı hedeflemiş seçkin bir işletmedir.

Yorumlar

Yazıya 10 yorum yapılmış.

mehmet nazmi eşiyok 14 Aralık 2016

3 adet greyder marka bot internet sitenizden aldım kampanyadan ancak hiç birinin altında greyder logosu yok acaba sahtemidir diye kuşkuya düştüm. bu nedenle iade etmeyi düşünmekteyim. lütfen bilgilendiirirmisiniz

martin eden 15 Aralık 2016

Mehmet Bey;
Buraya şikayetinizi gönül rahatlığıyla yazmışsınız ama ürün satın alma hikayenizi doğrudan yetkililerle paylaşırsanız size yoruma kapalı bir şekilde yardımcı olacaklardır.

Levent kayar 19 Ocak 2017

Bir ayakkabı kabarır se wpi ne olabilir kullanıcı hatasını yoksa ayakkabının kalitesini bir ayakkabı nerde gidersiniz dünya kadar para veriyorsunuz bir ay bile olmadan ayakkabı kabarır ve kusma yapıyor çok kalite bir ayakkabı 300 tl para verdim 1 ay gidemedim haram olsun

Alper UYGAR 28 Şubat 2017

Çok kaliteli bi marka bugun 4. Greyder ayakkabimi aldım uzun ömürlü ve kaliteli?

mustafa tulum 8 Mart 2017

Önçe Çok Çok Teşekkür Ederim Çünkü Ben Yabancı Marka olarak Biliyordum Ama Araştırdım Türk Malı Olduğu için Çok Memnun Kaldım Ençok”da Dedenizin Sözünden Etkilendim Süreyha” hanım ve mustafabey Rabbim Yolunuzu Acık Etsin. Buarada Ayakkabıyı Yeni Aldım Sonsuz Saygılar Güvenlik@Koruma…

Yasin SALMANLI 6 Nisan 2017

GREYDER (KAVSAN AYAKKABI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’ne
11.02.2017 tarihinde Yozgat Bulvarı No:99/G 39 adresindeki Forum AVM mağazanızdan 5731973 takip numaralı fiş ile iki adet bayan bot satın aldım.
Almış olduğum 00712 model numaralı botu kızım dershaneye giderken sabah giydi. Öğlen eve geldiğinde sağ ayak üzerinde leke olduğunu bana gösterdi. Bende botu bir daha kullanmamasını söyledim ve ilk fırsatta aldığım adrese götürdüm. Fabrikaya gönderilen ürün 25.02.2017 tarihinde bana tekrar iade edildi ve ‘’ Mağazamıza incelenmek üzere tarafımıza gönderilen 712 model nolu ürün hakkında şikayetleriniz ürün değerlendirme birimimizde değerlendirilmiş olup şikayetinize konu olan sorun tespit edilmiştir. Ürün gerekli bakım ve onarımdan sonra tarafınıza geri gönderilmiştir.’’ notu ile iade edilmiştir.
Mağazada yaptığım kontrolde sorunun devam ettiğini görüp, teslim almadan tekrar sorunun çözümü için teslim ettim. Mağazanızın bana tekrar dönüşü telefon ile aramalarım neticesinde 30.03.2017 tarihinde olmuş ve ürünü 01.04.2017 tarihinde tekrar aldığım mağazanıza giderek teslim aldım. Üründeki sorunun giderilmediğini gördüm. İade raporunda da ‘’ Mağazamıza incelenmek üzere tarafımıza gönderilen 712 model nolu ürün hakkında şikayetleriniz ürün değerlendirme birimimizde değerlendirilmiş olup şikayetinize konu olan sorunun , ürünün üretim aşamasından ve kullanılan malzemeden kaynaklanmadığı tespit edilmiştir.’’ diye bir rapor ile tarafıma iade edilmiştir.
GERYDER markasının çok büyük bir marka olduğu imajı bende hayal kırıklığı yarattı. Oysaki bu yıl içinde almış olduğum üç adet botun bir tanesinde yaşadığım bu sorunu çözemeyecek kadar aciz olduğunuzu düşünememiştim.
Bundan sonra mağazanız önünden dahi geçmeyi düşünmüyorum ve bu durumu tüm sosyal ağlar ile de insanlara duyurmayı düşünüyorum.
Saygılarımla.

Emine Seyhan 15 Mayıs 2017

Allah aldığınız paraları burnunuzdan getirsin hayrını görmeyin inşallah ilgisiz sacma yer iade hakkı nasıl olmaz bi yerde allha havale ediyorum sizi müşteri hizmelerı dedik aradık adam akıllı bilgi vermiyor kimse birinin dediği öbürünün dediğini tutmuyor bi daha sizden çöp alanın da.

Burcu unlu 20 Haziran 2017

Rahat diye aldığım ayakkabı hayatımı zehir etti bir daha asla greyder ayakkabı almam urununun arkasında durmayan firma ile işim olmaz size savaş açtım bilesiniz herkese söyleyeceğim berbat bir firma olduğunuzu Sizin gibiler kazandığı parayı hakketmiyor kul hakkı yiyorsunuz

Sinan Nas 24 Haziran 2017

Iki sene önce ilk defa greyder ayakkabı aldım. Bundan önce aldığım ayakkabılar en fazla bir sene dayanıyordu ve şekli bozuluyordu. Greyder ayakkabıyi iki sene boyunca giymeme rağmen herhangi belirgin bi şekil bozukluğu yok. Çok sağlam ve dayanıklı bi ayakkabı

Ahmet Haki 14 Ağustos 2017

Greyder birçok ürününü fason ürettiren bir firmadır.
Marka değerini yakaladıktan sonra kaliteden büyük tavizler vermeye başlamıştır. Aldığınız ürün iyi çıkarsa çok güzel fakat, sıkıntılı çıkarsa kesinlikle söylüyorum verdiğiniz paranın üzerine bir bardak soğuk su için.