Merck&Co.’nun sahibi kim?-Dünyanın en büyük 4. ilaç şirketi

Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Batman Kara Şövalye’yi kim çekti?-I’m Batman…

Efendi ile Uşağı kitabını kim yazdı?-Ölüm karşısında herkes eşittir…

Granada Hotel kimlere aittir?-Akdeniz buradan sorulur!

Antalya’nın Okurcular Alanya ilçesinde Okurcular mevkinde bulunan Akdeniz’in en efsane otellerinden birisi hakkında dedikodu yapacağız bu sefer. Alanya Okurcular’da otel denilince akla ilk gelen isim şüphesiz “Granada Luxury Resort SPA & Thalasso otel“‘dir. Granada otel’in en önemli özelliği devasa boyutuna ve hacmine rağmen bir aile oteli olarak işletilmesidir.

Şimdi diyeceksiniz nası oluyor diye. Basbayağı “Üçdan” ailesi tarafından işletilmektedir bu koca tesis. 01.05.2010 tarihinde kurulan Granada Otel, 2012’de yabancı otel derecelendirme sitesi olan “Tophotels” tarafından dünyanın en iyi ve en lüks 100 oteli arasında seçilmiştir. Halen de “tripadvisor” gibi sitelerden en lüks ve kaliteli oteller arasında zikredilmektedir.

Granada Hotel Yönetim kurulu üyesi Hacı Osman Üçdan Bey aynı zamanda otelin sahipleri arasındadır. Kendisi otelin işletilmesinde “en iyiyi” prensip edinmiş birisidir. Hatta bir aile oteli olarak işletilen Granada Oteli diğer dev komplekslerin tersine artıklarını dahi çevresine atmayarak en güzide ve temiz hizmeti hedef almaktadır. Kendisi inşa edilmesine öncülük ettiği otel ile gurur duymak ile beraber bölgeye olan katkısından minnet duymaktadır. Zira Granada sayesinde Alanya Okurcular’a gelen turistler en kaliteli ve lüks hizmeti alarak mutlu ayrılmaktadır. Bu da bölgenin namını gün be gün arttırmaktadır.

6500 metrekare ile Akdeniz’in en büyük iskelesine sahip oteli olan Granada; eşsiz mimarisiyle ve binalarıyla bulunduğu bölgede resmen 5 yıldızlı lüks otellerin şahı konumundadır.

Hacı Osman Üçdan Bey kendi otelinin diğer başıboş 5 yıldızlı otellerden farklı ve kaliteli olduğunu, patornunun bir Genel Müdüre herşeyi emanet edip bıraktığı tatil köyleriyle kıyaslanmayacak durumda olduğunu ifade etmektedir.

Granada hotel kimindir (sahibi kimdir) ve de kim kurmuştur ?

Yukarıda belirttiğim gibi Hacı Osman Üçdan tarafından kurulan Granada Hotel Üçdan ailesi tarafından işletilmektedir. Ülkemizde yerli şahıslar tarafından işletilip böylesine temiz ve de kaliteli hizmet veren otelin olması “Kimkurdu” ekibimizi mutlu etmektedir ve yerli girişimcilere de umut kaynağı olmaktadır.

Ayrıca belirtmem gerekir ki 2013’de Antalya Boğazkent Bölgesin’de de yeni bir 100 milyon euro’luk Otel yatırımına da başlamışlardır.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Şerife yigit 19 Ekim 2017

Dubaide Atlantis oteli havasında,Dünyanın en büyük curis gemisi kadar mükemmel konforlu muhteşem bir otel.Son derece ilgili bir personel ve sahibine türkiye ye bu kadar güzellik kattığı için sonsuz teşekkürler. Kendinizi özel hissedeceğiniz muhteşem bir adres.