Christopher Guy’ı kim kurdu?-Dünyanın en büyük İngiliz mobilyacılarından

Yunanistan’ın kurucusu kim?-Yunanistan tarihi süreci hakkında

Akhisar Belediyespor’u kim kurdu?-Manisa’dan yükselen bir Süper Lig kulübü

State Grid’i kim kurdu?-Dünyanın en büyükleri arasında Çinli bir imparatorluk

Fox’u Kim Kurdu ?

Basın/Yayın 1 Şubat 2014

24 Şubat 2007 tarihinde News Corporation şirketinin sahibi Rupert Murdoch tarafından kurulan Fox TV, Türkiye’de de yayın yapmakta olan bir televizyon kanalıdır.

İhlas Holding’in yayın kuruluşlarından biri olan TGRT’nin yayın ve isim haklarını devretmesi ile yayıncılık hayatına başlayan kanalık dili Türkçe’dir. 2013 yılı itibariyle ‘’Ailemizin Ekran’’ sloganı ile hedef kitlesine seslenen Fox Tv’nin genel merkezi Zeytinburnu’da yer almaktadır.

Tüm türkiye’de normal anten üzerinden izlenebilmekte olan kanalın kardeş kanalları Fox Life, Fox Crime ve Fox Sports gibi uzantılara sahiptir.

Teledünya üzerinde 29. Kanal tarafından gösterilmekte olan Fox’un 16:9 resim formatı ile yayınlanmakta olduğu bilinmektedir. Kanalın eski adı TGRT’dir.

Kim Kurdu : Rupert MurdochRupert_Murdoch_-_Flickr_-_Eva_Rinaldi_Celebrity_and_Live_Music_Photographer

Yorumlar

Yazıya 11 yorum yapılmış.

Ramazan Eker 21 Aralık 2015

SayınRupert Murdoch
sizden ufak Ric bir ricam var ne olur o diziyi fox tv De yayınlanmalı izin verin
fox tv nin türkiye televizyonu üzerinde birinci sırada olmalısın sizde istersi
onun için Sungurlar ı dizisini kanal a alın lütfen

BUKET SORVER 26 Mart 2017

Kanalinizda HAYIR reklami yanladiginiz icin sizi tebrik ediyorum…ismail bey fatih bey murat bey ayrica islerini cok iyi yapiyorlar..yayinlarda ismail beyi cesaretinden dolayi ayrica tebrik ediyorum..saygilar..

Fahri barasi 10 Nisan 2017

Keske herkez sizin kadar cesur yürekli korkusuz dogru konusan ve tarafsiZ olsa bu ülke size minnettardr

Önder tufan 19 Nisan 2017

Ben Müslüman ve TC.vatandaşı aynı zamanda Aleviyim.Kanalınız Dürüst vede saygılı yayın yaptığından dolayı size vede bütün çalışanlarınıza Teşekür ederim.

Bosver 17 Mayıs 2017

Şu kanaldaki fatih portakal kadar çok ve boş konuşan bi insan görmedim

ali saydam 19 Mayıs 2017

Şu an yapmış olduğunuz haberciliğinizi canı gönülden kutlarım iki tane haber sipikerinizin cesaretini de kutluyorum gönül ister ki tüm kanallar sizin gibi tarafsız ve gerçek haberlerle halkı buluştursun ama yandaş ve yalaka kanallar sayesinde halk yalan yanlış şişirme haberlerle uyutuluyor hiç olmassa sizin kanalınız gibi dürüstçe haber veren tv ler var oldukça bizler sizi izlemeye devam edeceğiz .bu çizginizi bozmadan devam etmenizi diliyoruz saygılar ..

Volkan oğraş 18 Haziran 2017

Severek izliyoruz. tum calisanlarida gonulden tebrik ediyorum.dogrunun ve gercegin arkasinda duran yorumunu yapan tek kanal.ayrica fatih portakal’ı elestiren arkadaslar izlemesin lutfen.sürekli Atatürk’ten laiklikten bahseden ve nutuk kitabı elinde gezen koca yurekli adam gibi adamdir kendisi.kanalda emegi gecen herkese tesekkur eder minnet duyarak basarilarinin devamini temenni ederim.

Faruk avcı 2 Ağustos 2017

Fox TV bir ABD kanalıdır ve kimsenin giremediği terör yuvalarından yayın yapan internet sitesinin de sahibidir bu site nasıl oluyorsa kimsenin cesaret edemediği yuvalarda elini kolunu sallaya salmaya geziyor. Fox hainlerin kanalıdır

Sümeyye uguzarslan 13 Ağustos 2017

İnadına aşk lütttfen uzun süreli olsun 4 saat falan deli gönülün tekrarlarını dizi olmayan güne koyunnn

Esman kaya 13 Ağustos 2017

Bu kadar yorumlar yapmislar fox hakkinda.nasil bir hainliktir bu yorumlari yazarken Rubert murdoch fotosunu gorupte altina bu yorumlari yazmak insan gercekten anlamıyor.

Kadir yasan 16 Ağustos 2017

Beni anlatmaz
Bana algıdan başka bir şey vermez
Müslüman sokağında salyangoz satan
Dostum,kanalım hic olamaz..