ROKETSAN’ı kimler kurdu?-Savunma sanayisinin füze ve roket tedarikçisi..:)

Yeni Malatyaspor’u kim kurdu?-Malatya’nın yeni parlayan yıldızı

Candy Crush Saga’yı kim kurdu? Yapımcısı kim?

ASELSAN’ı kim kurdu?-Güven veren Türk teknolojisi

Eti’yi Kim Kurdu?

Kraker, kek, bisküvi, gofret, çikolata, bebek maması ve hazır gıda ürünlerini uzun yıllar boyunca piyasaya sunan Eti markası, Firuz Kanatlı tarafından 1962 yılında Eskişehir’de kurulmuştur. Bolluğu ve üretkenliği sembolize eden Hitit Güneşinden esinlenerek kendi logolarını oluşturmuşlardır. Eskişehirspor’un ana sponsoru da olan Eti Lezzet Uygarlığı çocuklara özel ürünleriyle anne ve babaların da gönlünü kazanmıştır.

Ayrıca light ürünleri de bulunan Eti markası diyet yapan insanlara ulaşmıştır. Sağlıklı ve lifli gıdalar adı altında çıkarttıkları ürünleriyleyse formuna dikkat eden herkese sağlıklı ve kalori oranı düşük tüketim ürünleri sunmuştur. Bebeklere özel çıkartılan Cicibebe adlı bisküvi, tatlı yapımlarında da kullanılmaktadır.

Bir bilmecem var çocuklar” adı altında çıkan reklam cıngılı ile bir nesil çocuklara Eti Cin’i sevdiren markanın 1963 yılında Türk mühendisler tarafından ikinci tesisi kurulmuştur. Markanın ilk üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği ülke Kıbrıs’tır. 1982 yılının sonlarına doğru ürünlerinde çoğunlukla hindistancevizi ve limon aroması kullanmışlardır. Türkiye’de sanayi tip kek üretimini başlatan marka olarak da Eti tarihte yerini almıştır.eti kurucusu

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.