Dadi’nin kurucusu kim?-Çin’in ticari araç üreticisi

Changan’ı kimler kurdu?-Çin’in en köklü otomobil markalarından

BYD Otomotiv kimlerin?-Kökeni hangi ülkeden?

BAIC Otomotiv’in sahibi kim?-Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden biri

Erikli su kimindir?-Aslanoba’ların organik tutkusu

Erikli su ilk olarak Nihat Aslanoba tarafından kurulmuştur. Aslanoba ailesinin iştiraki olan Erikli markası 1960’ların başında kurulmuş olan bir taze içme suyu temini sağlayan şirkettir. İlk fabrikasını Uludağ eteklerine açan Erikli markasının sahipleri, Erikli’yi, ülkenin en temiz içme suyunu her noktaya ulaştırabilen bir marka haline getirmiştir.

Erikli’nin bu denli büyümesinde baba Nihat Aslanoba’nın yanında oğul Hasan Aslanoba’nında epey katkısı bulunmaktadır. İlk olarak İstanbul Üniveristesi işletme ardından Amerika’da MBA(San Diego’da) yapan Hasan Aslanoba ülkesine döndüğünde babasının kurduğu Erikli firmasında müdür olarak çalışmaya başlamıştır(ilk olarak askerliğini yapar tabiki).

Babasından ufak bir aile şirketi olarak devraldığı Erikli şirketini, arka arkaya Bursa Uludağ’a açtığı fabrikalarla market lideri haline getiren Hasan Bey şirketin geleceğinin ancak küresel devlerle sıkı bağlantılarla mümkün olduğunu görmüştür. Bu sebeple Ağustos 2006’da dünya devi “Nestle” ile ortaklık kurulmasına öncülük etmiştir.

Ardından iyicene şirketin başına geçen ve “CEO” olan Hasan Aslanoba, en yakın yerel su dağıtıcısı rakibini ikiye katlamayı başarabilmiştir.

Hasan Bey yine aynı yılda yani 2006’da bereketli bulduğu taze gıda sektöründe ve organik işlerde yeni girişimlerde bulunmak ve yeni işler kurmak için “Aslanoba Grup”‘u kurdu. Bu amaçla ilk olarak 2008’de “Bostandere Çiftliğini” kurar ve meyve suyu üretimine başlar. 2011’de ise Boğazköy çiftliği ve küçükbaş hayvan ıslahı projelerine ağırlık veren Hasan Aslanoba internet ortamında lojistik arayışında olanlara hızlıca hizmet verebilen “Webnak projesini” başarıyla hayata geçirir. Ayrıca son yıllarda agresif reklamlarda çokca gördüğümüz “tazedirekt” projesinin arlasında da Hasan Aslanoba vardır.

2012’de Erikli yönetiminden elini eteğini çeken Hasan Aslanoba, İnternet girişimciliği alanında gerçekten harikulade projelere imza atmıştır. Aslanoba Grup, yeni yatırımlarını da gelecek vaad eden web-sitelerine yapmaktan çekinmez. Hatta “dijital ekonomi iş modelleri” haricindeki gelecek vaad etmeyen, daha evvelden kapılmış işlere yatırım yapmak yerine; internet sektörüne kaynak ayırmayı uygun görmektedir.

Erikli suyun sahibi kimdir diyenler ve bunu nasıl başardığını merak edenler gözlerini “Aslanoba ailesine ve başarılı iş tarihine” dikmeliler.

Ayrıca Erikli kimindir diye yapılan tartışmalarda bazen duyarsınız “Erikli yabancılara geçti, yahudilere geçti” diye. İşte bu söylentiler Nestle grubuyla yapılan ortaklıktan kaynaklanmaktadır.

Erikli’yi kim kurdu?

Nihat Aslanoba tarafından, Uludağ eteklerindeki kar suyu ve yer altı suyu kaynağının yakınına kurulan fabrika aracılığıyla 1960’da kurulmuştur.

Yorumlar

Yazıya 23 yorum yapılmış.

Ava 3 Temmuz 2015

Erikli nin İsrail markası olduğu yönünde paylaşımlar var. Bu aile de öyle mi. Soyları nereye dayanıyor? Bunu ispatlamaları lazım. Yoksa artık erikli almayacağım.

Gokhan yildirim 21 Eylül 2015

Gide gide israil markasiylami ortak oldu baska ortak bulamadimi suan dev bi markaydi artik nesleyle sifira incek bi marka olucak allahin izniyle insanlarin haberi bile yok o su sisesine nesle markasi yok millet nerden bilsin ama ogrendik artik tirmanis suruyor sirmada danonenin unutmayin boykota devam

Goksel 3 Ekim 2015

Erikli israil markasiymissmis ta aile soyunu ispatlicakmista hadi ordan densiz erikli de sana kaldi zaten .. suyun kendi topragindan cikiyor kendi insanim fabrikasini kurmus dagitim ve organizasyon buyumeleri ve alt yapi icin dunya deviyle ortaklik yapmis gurur duyacagin yerde bu ticari zeka ile ovunecegin yerde israilli mi degil mi soyu ne sopu ne ? sanane ulan kerkenez

Ahmet 7 Şubat 2016

Şu anki marketlerin bir cogundan alabileceginiz erikli suyu çeşme suyundan berbat…Eski erikli suyunun tadi ile alakası yok hele bide 1-2 dk dısarida dursun oyle icmeyi deneyin sanki aritilmis su….

Görkem kaplan 14 Şubat 2016

Erikli damacana kullanıyorum başka markayı tercih etmiyorum yanlız gelen sularda tarih sıkıntısı yaşadım ve dış görünüşü tarih edilmiş gibi çizili geliyor biraz dikkat edilirse kullanıcısı olarak bunu istiyorum

Araştırmacı 26 Mart 2016

Yıllardır Erikli kullanırız her hafta şirketimize 15-20 damacan alırız Nestle (İsrail) ile ortak kurup taki o zaman bıraktık verdiğimiz paralar israile mermi olarak gitmesin arkadaşlar !

Adem Çağman 21 Nisan 2016

Nestle zarar etmek için erikli yi almaz. Madem ki kar ediyor kendi topragimizdan çıkan suyun satış kârını ne diye ne idüğü belirsiz bir firmaya bırakır aslanoba. Şu yazıda belirtilen taze meyve suyu (juss) ve damızlık çiftlikleri bursa Mustafakemalpaşa da idi. İki ay önce onları da komple kapatıp tasfiye etti. Sudan para kazanmak… onu da nestle kazansın. Biz ülke olarak böyle mi büyüyeceğiz. Varimizi yogumuzu dış sermaye odaklarına satarak… kârı onlara bırakarak. .. almıyorum. İcmiyorum.

kani çolak 14 Şubat 2017

nestle bir yahudi değil , isviçre firmasıdır.
yinede afrikada yaptıkları çok büyük yanlış.
https://de.wikipedia.org/wiki/Nestl%C3%A9#Unternehmen

Tolga atasever 8 Temmuz 2017

Erikli su kimin malı bilmem ancak 1 TL ye su satıyorlar sorduğumda 85 kuruşa gelişi var diyorlar bunu ne Ermeni nede Yahudi yapar kimise sahibi hepsinden beter insan artı Bursa’da kaçak olarak derelerden su doldurduguda bir çok kez dile getirildi yorum sizlerin not : ben ne başka bir firma sahibiyim neden taraflısı

Abdullah Aktolga 20 Temmuz 2017

Arkadaşlar, Şehit kanlarıyla sulanmış Türkiye’min insanları;
Türkiye’de yaşayan şuurlu müslüman bir fert olarak Nestlé, Damla, Erikli, Coca-Cola paralel İsrail şirketleri olduğundan, muadil Türk şirketleri de bulunduğundan bile bile bir müslümana kurşun atmak için çabalayan İsrail din devletine; mallarına para ödeyerek destek verecek kadar aptal, şuursuz birilerinin, şüheda kanlarıyla sulanmış bu vatanın sırtında yaşamalarına da gönlüm el vermiyor.
Şu iyi bilinmelidir ki; İsrail Yahudi Şeriatıyla yönetilen, her meclis açılışlarında küçük takkeli hahamların başını çektiği bir tören tertip ederler. Bunu göremeyecek kadar akıl idrak yokmu?. Yıllardan beri orta doğu kargaşalarının bir din savaşı olduğunu hala bilemediniz mi.
Ancak şunu iyi kulağınıza küpe edin densiz, her şeyi ticaret ahlakıyla özdeşleştiren ahmaklar. Başka Türkiye yok. Gerek Yahudi gerekse haçlı zihniyetinin tek hedefi Türkiye… Irak, Suriye, Afgan, Pakistan, filistin… bunlar Türkiye’nin zayıf düşürülerek ve parçalayarak yutulmasını sağlamak için ön birlikteliktir. Çünkü biliyorlar ki; Türkiye bunlara yardım için elinden geleni yapacak.
Dönelim bizim tüccar ruhlu, ama vatan muhabbetinin imandan olduğu ruhundan uzak vatandaşlarımıza… Ne yaparsanız yapın Yahudi de Haçlılarda (Hristiyan dünyası) sizi Osmanlı evladı ve İslamın bayraktarlığını yapmış bir devlet olarak görmekte. Doğuda böyle bilmekte, batıda…. Doğunun tek güvencesi…, batının korkulu rüyası… VEEEE öyleyiz Allaha hamdolsun. Mevlam bu görevi bu milletten almasın. (Muhammed Suresi 54. ayet bizi devamlı uyanık halde olmamızı sağlayacaktır.)

Abdullah Aktolga 20 Temmuz 2017

İşte memleketimin insanlarının, kendi yeraltı kaynaklarını işletememesi ayrı bir üzüntü kaynağı. Allah çalışana verir. Çünkü onun bir ismi de Rahman dır. Çalışan kimse; ister müslüman, ister yahudi, ister hristiyan, isterse ataist… olsun.
VEEEE bu manada İslam aleminin tüketim için bir parazit haline getirilmesi dikkat çekicidir. İslam oku der. Gerek içtimai gerekse münferit çalışmaların daimi ilerlemeye mecburiyetini emreder. “İki günü eşit olan zarardadır” Hadisi Şerifi anlayana yeter.
Gerçek İslam Tarihine bakarsak bunu rahatlıkla görebiliriz. İcatların ilklerinin Müslüman olduğu her alanda görebilirsiniz. Örnekmi İşte; 1300 lü yıllarda yaşayan Caca bey’in hayatına, astronomi çalışmalarına bir göz atın. Kırşehir’deki mescidine 10 dakika ayırsanız ağzınız açıkta kalır. Çünkü bütün ilimlerde olduğu gibi Kur’anın astronomi ile ilgili yüzlerce ayetlerinden birkaçına bakın…
Cebir- Matematik ilminin Babası El-Harizmi sıfır”ı bulmasaydı???.
Batı en level üniversitelerinde hala Biruni, Ali Kuşcu, Farabi…
sadece iki örnek. İlgili olursanız. adeta aşağıdaki mısrayı okumaktan kendinizi alamazsınız.
Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz: Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz!
Kapkaranlıkken bütün afakı insaniyyetin, Nur olup fışkırmışız ta sinesinden zulmetin…

Abdullah Aktolga 20 Temmuz 2017

Bırakın Kardeşim ben akıllıyım diyebilen bırakır. Dostunu düşmanını bilen bırakır.

Abdullah Aktolga 20 Temmuz 2017

Özgür müslümanlığını sorgularım. Müslüman bir yılanın deliğinden iki defa sokulmaz. Çalışana Rahman verir. illede yahudinin malını yiyeceksen seni bağlar. Arapların arkadan vurdu meselesini zaten kendileride inkar etmiyor. Bizim PKK misali yine siyonist oyunlarıyla Osmanlının sömürge olduğunu enjekte ederek her türlü kepazeliği yaptırdılar.
Zira Arap alimlerin her fırsat düştüğünde;”Biz arapların Osmanlıya yaptığının cezasını Allah bize verirse halimiz perişandır.” cümlesini söylerler. Ancak biz sömürge için değil; Medine başimamı Yavuz Sultan Selimi takdim ederken; “Harameynin Hakimi” söyleminin karşısında Yavuzİ “Harameynin Hadimi (hizmetci)” olarak karşılık veren bir ceddin evlatları olarak, diyorumki; İslam aleminin her türlü cefasında yanındayız.
Tekrar ediyorum. Özgür doğru bu dünyanın cenneti onlara ait. Çünkü adamlar çalışıyorlar. Çalışana Rahman verir. ÇA-LIŞ-MA-MIZ GE-REK KARDEŞİM. BU KADAR.

Abdullah Aktolga 20 Temmuz 2017

????????????????

Faruk albayrak 19 Aralık 2017

Arkadaşlar erikliyi israil ler satın almış +nesle bile alsa ne farkeder ikiside türk düşmanı

Faruk albayrak 19 Aralık 2017

SU öyle bir madde ki direk kana karışıyor allah korusun bir anda milyonlar katledilir NOT çok emniyetli ellerde olmalıdır

Faruk albayrak 19 Aralık 2017

Özgür bey en basiti çocuk kadın ihtiyar silahsız insanları öldürene terörist denir öğrenmelisin bunu dünya görüyor inkar edemezsiniz

Faruk albayrak 19 Aralık 2017

Özgür beyden yorumlarıma cevap beklerim israil bir terör devletidir okyanus açıklarında silahsız insanları insani gıda yardımı götüren gemimizde nasıl katletti onuda unutmasın

ahmet gür 2 Şubat 2018

nestle eriklide 5 ay çalıştım hiç sebep yokken çıkarıldım nedeni aslında modern kanal şefi elemnıyla ilişki yaşadığını fark etmem sonucu oldu ben bu firmaya hakkımı helal etmiyorum bu çalışanlar hala firmada çalıştığı sürece suyunuda içmem satış müdürleri ve kanal şefleri torpilli çalışmadan para kazanıyorlar erikli marka yapmış nasıl olsa satıyor mantığıyla harekket ederler inanın satış kanalı berbat yönetiliyor alt kademe eleman firma için güzel seyler yapmaya çalışsa baskı görür çünkü onları ezmiş oluyosun yani emekli olacaklar var çalışmak ve yorulmak istemiyorlar bu mantıkla hareket ettiği sürece sadece marka yapar ama işcisine değer katamaz oyuzden çalışmayın sakın suyu için allahın suyu zaten..

Ahmet melih çelik 2 Temmuz 2018

arkadaşlar Karakulak su için başka suyu asla ağzınıza koymazsınız. Osmanlı saray suyudur. Şifalıdır. Nereye gitsem ısrarlarım üzerine bayii açtırdım.

Levent ali 9 Eylül 2018

Arkadaşlar bütün su fabrikaları yazın kaynaklar azalınca talep patlayınca sondaj suyunu depolara basıyor dolumu öyle yapıyor yani yazın karışık su içiyoruz. İşim icabı çalistigim bölgede 4 su fabrikası vardı hepsi ayni.

Orhan eren 26 Ekim 2018

İsraillilere giden her kuruş da yarın birde hesabı olur unutmayın

gazi can 1 Aralık 2018

http://sanayi.tobb.org.tr/yabanci_sermaye_il2.php?il=16
kime gitmiş buradan görebilirsiniz, gereksiz bir tartışma olmuş