Dacia’nın sahibi kim?-Romanya’nın otomobil markasını yakından tanıyın

Fransa Ulusal Cephe Partisi’ni kim kurdu?-Fransa’nın en eski ve en sağ partilerinden

Grup 84’ü kimler kurdu?-Ankara çıkışlı bir rock grubu daha

Türk Telekom’un kurucusu kim?-Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon ağı

Camel’ı Kim Kurdu?

Müzik Grupları, SANAT 5 Ekim 2014

Dünden bu güne çıkardığı 14 farklı albümü ile kendine has bir tarz yaratan Camel 1972 senesinde Andrew Latimer (Vokal/Gitar/Flüt) tarafından İngilterede kuruldu. Daha sonra gruba Doug Ferguson (Bas), Andy Ward (Bateri) ve Peter Bardnes (klavye) dahil olarak Camel oluştu.

1973 yılında grubun kendi adını taşıyan ilk albümlerini piyasaya sundu. İlk albümlerinde beklenen başarıyı yakalayamayan Camel, plak şirketini değiştirerek 1974 yılında çıkarttığı Mirage ile prograssive rock’ a tamamen dönüş yaptı. Bu albümleriyle dikkatleri üzerine çeken grup, punk akımının popüler olmasına rağmen 1975 yılında çıkarttıkları The Snow Goose albümü ile İngiltere müzik listesin de ilk 30′ a girmeyi başardı.

Bu yılları takiben grup içinde bir çok değişiklik yapılsa da Camel ruhu  Andy Ward’un 1982’de ayrılması ile yok oldu. Andrew Latimer Camel’ı ilerletmek için başka kişilerle anlaşsa da grup eski haline dönemedi. Fakat buna rağmen Camel progressive rock için bir çok önemli albüm kazandırdı. Camel’ın Bu albümler günümüzde de hala sevilerek dinlenmektedir.indir

FOREX'TE 100.000 DOLARLIK YATIRIM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.