Dünya Gazetesi’ni kim kurdu?-Türkiye’nin en büyük ekonomi gazetesi

Evrensel Gazetesi’ni kim kurdu?-Emek evrenseldir

SEKA’yı kimler kurdu?-Türk kağıt endüstrisinin babası

OZ kitabının yazarı kim?-Kansaslı Dorothy

Bim’i Kim Kurdu ?

1995 yılının Mayıs ayında kurulan B.İ.M (Birleşik Mağazalar A.Ş.) Türkiye’de perakende market zincirleri arasında faaliyet gösteren bir kuruluştur.

Mustafa Latif Topbaş’ın katkılarıyla kurulan market indirimli ürünleri ile halkın beğenisini kazanmıştır. 2012 yılında BimCell adı verilen GSM operatörünün tanıtımını gerçekleştiren market, Cuma günlerini hesaplı indirim günü ilan ederek kullanıcılarına perakende satış yapabilmektedir.

Ev ürünlerinden hijyenik ürünlerden elektronik eşyalardan konsept günlere özgü tasarımlara kadar geniş bir ürün haznesi bulunan marketin hizmet bölgesi Türkiye ve Fas’tır.

2010 verileri itibariyle 6.574 milyon TL geliri bulunan Bim’im sloganı ‘’Toptan Fiyatına Perakende Satış’’ olarak belirlenmiştir. Marketin çalışan sayısı ise 20.922’dir.

Kim Kurdu : Mustafa Latif Topbaş313103

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Özkan ÖZDEMİR 25 Ocak 2017

Yukarıdaki bilgiler eksik veya yanlış bir defa bim in kurucusu Cüneyt zapsu dur dahası da var belliki bilgiler gizleniyor

martin eden 6 Şubat 2017

Özkan Bey. Gizleniyor denen bilgiler bir komplo teorisi niteliğinde olduğu için hepsini dikkate almıyoruz. Kimkurdu olarak sadece şirketlerin ve oluşumların resmi kuruluş bilgilerini sizlere sunuyoruz.