TEİAŞ’ı kimler kurdu?-Türkiye Elektrik İletim Üretim AŞ

Microsoft Studios’u kim kurdu?-Dünyanın yazılım devinden bir de oyun devi…

Japan Post Holdings’i kim kurdu?-Japon devletinin posta ve lojistik servisi..

Bayburt Üniversitesi kaç yılında kuruldu?-Doğu Karadeniz’in genç üniversitesi

Ayyıldız Tim’i Kim Kurdu ?

Yeni Zelanda‘da kurulan Türkiye’nin sanal ordusu ünvanını taşıyan Hack grubu Ayyıldız Tim 2002 yılında Cedkan Bir Yafes tarafından kurulmuştur. Timin sözcülüğünü ise Mehmet İshak Telli yapmaktadır. Yaptığı birçok siber savaş ile adından çok kez bahsettiren Ayyıldız Tim ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı sitesini hackleyerek adını duyurmuştur.

Türkiye’ye karşı uygulanan sanal tehditleri engellemeyi amaçlayan Hack grubu kendi içinde askeri rütbeler kullanmaktadır. En büyük rakipleri ve düşmanları olan RedHack ve Anonymous‘a karşı birçok savaş açmış ve 2011 yılında Anonymous resmi internet sitesine yapılan bir saldırıda Anonymous’un geri çekilmesine neden olmuştur.

Ayyıldız Tim slogan olarak Mustafa Kemal Atatürk‘ün bir sözü olan ” Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. ” olarak belirlemiştir.

Türkiye’nin siber ordusu olan ve Türkiye’yi siber saldırılara karşı koruyan Ayyıldız Tim kendini daha büyük mertebelere duyurmak amacıyla ” Kim Bu Ayyıldız Tim ” adlı bir kitap yayınlamıştır.

Kim KurduCedkan Bir Yafes

Mehmet İshak Telli (Cedkan Bir Yafes)

Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış.

Ayyıldız Tim 26 Nisan 2015

İshak Telli timin sözcüsüdür kurucusu değil Cedkan Bir Yafes timimizin kurucusudur yazıyı düzeltin..!

martin eden 27 Nisan 2015

Yazı düzeltilmiştir; bilginize…

göksal ince 26 Aralık 2015

Sevgili mehmet sizi yeni televizyon aracigilay tanidim cok efendi ve dürüst buldum arkadaslarimla paylassacagim v sizin le gurur duyuyorum Türkiye Cumhuriyeti ni sanal alemd temsil ettiniz icin basarilarinizin devami diler Allaha emanet olun selamldr

Yusuf KAVAKLI 1 Ocak 2016

Sevgili Mehmet, Sizi bugün(1 ocak 2016) akşam Kanal A tv de seyrettim.Sizin gibi bir vatanperver bilgisayarcılara bu vatanın ve bizlerin çok ama çok ihtiyacımız var.Sizi tanımaktan çok mutlu oldum.Kitabınızı bulup alacağım inşallah. Size başarı diliyorum. Yedi ceddinize de Rahmet diliyorum.Selamlar,sevgiler
Yusuf KAVAKLI
(Emekli Müftü)

Mehmet torun 1 Ocak 2016

Allah sizi korusun kardeşler.

B a 28 Eylül 2016

Sizler ne guzel.insalarsiniz Rabbim.korusun sizi