Meral Akşener kimdir?-Siyasete atılması nasıl olmuştur?

Fenerbahçe Üniversitesi’ni kimler kurdu?-Türkiye’nin futbol çınarı şimdi de yükseköğretim veriyor

İyi Parti’yi aslında kim kurdu?-Kimlerin sözcülüğünü yapıyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ne zaman kuruldu?-Eskişehir’in yüksek eğitim yuvası

Ayyıldız Tim’i Kim Kurdu ?

Yeni Zelanda‘da kurulan Türkiye’nin sanal ordusu ünvanını taşıyan Hack grubu Ayyıldız Tim 2002 yılında Cedkan Bir Yafes tarafından kurulmuştur. Timin sözcülüğünü ise Mehmet İshak Telli yapmaktadır. Yaptığı birçok siber savaş ile adından çok kez bahsettiren Ayyıldız Tim ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı sitesini hackleyerek adını duyurmuştur.

Türkiye’ye karşı uygulanan sanal tehditleri engellemeyi amaçlayan Hack grubu kendi içinde askeri rütbeler kullanmaktadır. En büyük rakipleri ve düşmanları olan RedHack ve Anonymous‘a karşı birçok savaş açmış ve 2011 yılında Anonymous resmi internet sitesine yapılan bir saldırıda Anonymous’un geri çekilmesine neden olmuştur.

Ayyıldız Tim slogan olarak Mustafa Kemal Atatürk‘ün bir sözü olan ” Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. ” olarak belirlemiştir.

Türkiye’nin siber ordusu olan ve Türkiye’yi siber saldırılara karşı koruyan Ayyıldız Tim kendini daha büyük mertebelere duyurmak amacıyla ” Kim Bu Ayyıldız Tim ” adlı bir kitap yayınlamıştır.

Kim KurduCedkan Bir Yafes

Mehmet İshak Telli (Cedkan Bir Yafes)

Yorumlar

Yazıya 17 yorum yapılmış.

Ayyıldız Tim 26 Nisan 2015

İshak Telli timin sözcüsüdür kurucusu değil Cedkan Bir Yafes timimizin kurucusudur yazıyı düzeltin..!

martin eden 27 Nisan 2015

Yazı düzeltilmiştir; bilginize…

göksal ince 26 Aralık 2015

Sevgili mehmet sizi yeni televizyon aracigilay tanidim cok efendi ve dürüst buldum arkadaslarimla paylassacagim v sizin le gurur duyuyorum Türkiye Cumhuriyeti ni sanal alemd temsil ettiniz icin basarilarinizin devami diler Allaha emanet olun selamldr

Yusuf KAVAKLI 1 Ocak 2016

Sevgili Mehmet, Sizi bugün(1 ocak 2016) akşam Kanal A tv de seyrettim.Sizin gibi bir vatanperver bilgisayarcılara bu vatanın ve bizlerin çok ama çok ihtiyacımız var.Sizi tanımaktan çok mutlu oldum.Kitabınızı bulup alacağım inşallah. Size başarı diliyorum. Yedi ceddinize de Rahmet diliyorum.Selamlar,sevgiler
Yusuf KAVAKLI
(Emekli Müftü)

Mehmet torun 1 Ocak 2016

Allah sizi korusun kardeşler.

B a 28 Eylül 2016

Sizler ne guzel.insalarsiniz Rabbim.korusun sizi

Abdullah TAŞ 24 Ocak 2017

Merhabalar yanlışım varsa düzeltin ama timin kurucusu “Batu” ağabey değil mi ?
yakın zamanda kim bu ayyıldızlı tim kitabına ulaştım ve okumaya devam ediyorum Cedkan Bir Yafes kurucu üyelerden sanırım kitaptan anladığım kadarı ile yazıyı tekrardan düzeltmeniz faydanıza olur

martin eden 6 Şubat 2017

Abdullah Bey; yorumların başına dikkat ederseniz daha önce bir uyarı yazısı üzerine düzeltme yapmıştık. Siz de farklı bir kaynağa dayanarak düzeltilmesi gerektiğini söylediniz şimdi. Ayyıldız Tim bir şirket gibi apaçık yapılanmada olmadığı için kurucu üyeler arasında bazı karmaşalar olabilir. Talebinizin kaynağını belirtebilir misiniz?

Abdullah TAŞ 7 Şubat 2017

Martin Bey; sizlere bu yazıyı yazdığımda henüz kim bu ayyıldızlı tim kitabını bitirmemiştim , şuanda kitabı büyük bir zevkle okuyup bitirdim ancak söylenilen bilgiler doğru ayyıldızlı timin fikir sahibi ve kurucusu Cedkan Bir Yafes’dir. Batu ağabey bu amaç doğrultusunda Cedkan Bir Yafes’e öncü bir lider olmuş ve timin kuruşundan vefat edene dek bu amaca hizmet etmiştir.
İlginize teşekkür ederim

martin eden 15 Şubat 2017

Sağolun Abdullah Bey. Bilginin doğruluğuna gösterdiğiniz hassasiyet için biz teşekkür ederiz.:)

Çağrı 5 Mart 2017

Abdullah Bey; kitabı nereden aldınız?Bende almak istiyorum.

Habir Kanmaz 12 Haziran 2017

http://turk-cint.blogspot.dk/?m=1

Ismail Telli (Ishak takma isim) AYT’ın kurucusudur, AYT ise Korkusuz Medya/((sahte yayıncılık evi)) Cengizhan Yayıncılık ekibince Ankara da kurulmuştur.

Has kadro yine Ankara da. Bunlar bir birini bilen, Türk milletine oyun oynayan ve üzerlerinden helalinden uzak para kazanma peşinde olan kimseler.

Yalanları hiç bitmez – foruma 85 kişi girmeş, 500 binlik bir kadroya sahibiz ve 100 bin ek personel alımı yapacağız diyorlar: 16 yaşındaki kitlelerine.

http://turk-cint.blogspot.dk/?m=1

Habir Kanmaz 12 Haziran 2017

AYT kitabı tamamı ile kurgudan ibarettir – sizler bunu daha anlamadınız mı..

Yurtdışı yalanına inananlarınız da kimler..? Has kadronun tamamı Türkiye de. Ankara da.

Gençtürk (KURALAY)
ISMAIL Telli (Cengizhan Timuçin/CedKan bir Yafes)
3fe

Ve daha niceleri.

Siz bunları tanımıyorsunuz..

Bkz. ha diye stüdyoya gelen yöneticiler, bunlar yurtdışında değil. Sorar isen o öne sürdükleri ülkelerin dillerini dahi bilmiyorlar. Bunların hepsini tanıyorum ben, yalanlarını biliyorum ben.

Ha diye stüdyoya gelen has kadro (biri çocuk: Gençtürk = KURALAY)

Diğeri bugünlerde AYT da hiç üyeliğim olmadı diyerek yargıdan kaçan AYT KURUCUSU Ismail Telli: yani Cengizhan Timuçin, yani CedKan bir Yafes.

https://youtu.be/T_WSFGAWDTg

NB: seslerden hem Telli yi tanırsınız hem de Gençtürk’ün aynı zaman da KURALAY olduğunu çözersiniz.

Bonus: burada da sesi kıyaslayın – Kıbrısa hiç ayak basmamış, Kıbrız sorumlusu olarak tanıtılan AKAHAN (Ebu Duhan – O.G. itiraf ediyor).

https://youtu.be/jMuqu0yp_YU

Bende ayyıldız tim deyim. ve gurur duyuyorum.

Kemal Kaldı 13 Eylül 2017

Habir kanmaz isimli arkadaş haklı. Ayyıldız tim ishak telli’nindir. 3fe nickiyle bir dönem saldırı timlerinin tamamını yöneten kişi Ankara Sincan’da oturuyordu, adı Mustafa Tanyeri’dir. Eno7 isimli kişi Çağrı diye bir çocuktu , Çanakkale ya da Balıkesir’de oturuyordu. Amen diye biri vardı Konya’da Semih Süleyman Ülküer. hepsi Türkiye’de bunların…

Erkan hızıroğlu 3 Kasım 2017

Olcay han mı acaba

YavuZ 3 Kasım 2017

AYYILDIZ TİM. sizi seviyorum