Dacia’nın sahibi kim?-Romanya’nın otomobil markasını yakından tanıyın

Fransa Ulusal Cephe Partisi’ni kim kurdu?-Fransa’nın en eski ve en sağ partilerinden

Grup 84’ü kimler kurdu?-Ankara çıkışlı bir rock grubu daha

Türk Telekom’un kurucusu kim?-Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon ağı

Avea’yı Kim Kurdu ?

Türkiye’nin en büyük üçüncü GSM operatörü olarak bilinen Avea 19 Şubat 2004 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.

Aria ve Aycell’in iş birliği sonucu kurulan şirket taraftar hatları ile pek çok müşteriye hizmet gerçekleştirmektedir. Cep telefonu ve ekipman üreticisi olan firmanın CEO’su Haziran 2009 tarihinden beri Erkan Akdemir’dir.

Firmanın 2012 yılı itibariyle 13.2 milyon abonesi bulunmaktadır. %20,42’lik pazar payı ile Türkiye’de iletişim sistemleri üzerinde başarılı sonuçlar elde eden Avea, 644 operatör ile uluslar arası platformda söz sahibi olmuştur.

197 ülkeye seslenebilen ve insanların birbirleri ile kesintisiz iletişim kurabilmelerine imkan tanıyan Avea, ‘’Hayat değişir Avea’yla’’ sloganından yola çıkarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktadır.

Kim Kurdu : Aria ve Aycellavea

FOREX'TE 100.000 DOLARLIK YATIRIM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

hüseyin ergül 23 Eylül 2014

Evet Aria ve Aycell’in birleşmesiyle vücut bulan Avea şirketinin işlerini yapan biri olarak gerek alt yapıları gerekse eleman kalitelerini iyi bilirim.O dönem Türkcell firmasınında işlerini yaptım ve onlarında alt yapı,ekipman ve eleman kalitelerini gördüm.Şu bir gerçek ki Türkcell pahalı bir operatör gibi görünsede kalite yönünden Avea dan kat kat üstündür ve müşteri memnuniyetini sağlıyordur.Çünkü Aveanın kadrosundaki çoğu çalışan torpille iş başına gelmiş eski devlet memuru zihniyetini güden saatim dolsun evime gideyim diyen insanlarla doludur.
Oysa Türkcell in kadrosu seçme vasıflı ve tecrübeli elemanlardır.Ücretleride ve sosyal haklarıda ona göre tatmin edicidir.Kısacası Türkcell bir kalitedir.Ben Avea yı kullanmayı ucuz olması ve devlete ait bir kurum olması nedeniyle denedim.Ama inanın bin pişman oldum.Ne müşteri memnuniyeti,ne sözleşme sadakati ve nede kaliteli bir hizmetleri var.Eski Telekom zihniyetiyle devam etmektedir.Kampanyalarla insanları kandırmaya çalışıyorlar,ama kanmamak lazım,ben tekrardan Türkcell’e geçiş yaptım.Hele sakın bu Avea yla faturalıya geçip taahhüt imzalamayın işte o zaman durmadan fatura şoku yaşarsınız.Üçbeş kuruş fazla verin ama kafanız dinç olsun.
İnanın genel merkezlerine bile mailler attım bir dönüş olmadı.Müşteri temsilcileri hepsi farklı birşey söylüyor.Yani muhatap bile bulamıyorsunuz.Böyle bir firma olmaz.Aria çekilmeseydi belki daha düzenli olurdu.Oysa Türkcell ve Vodafon da faturalarda veya başka konularda sorun olunca adamlar ilgilenip düzeltiyorlar ve müşteri memnuniyetini göz önüne alıyorlar.Ama bunlarda kesinlikle böyle bir kurumsal düşünce yok.Nede olsa devletin malı deniz zihniyeti devam ediyor.