Dünya Gazetesi’ni kim kurdu?-Türkiye’nin en büyük ekonomi gazetesi

Evrensel Gazetesi’ni kim kurdu?-Emek evrenseldir

SEKA’yı kimler kurdu?-Türk kağıt endüstrisinin babası

OZ kitabının yazarı kim?-Kansaslı Dorothy

AUTODESK

Autodesk ne zaman kuruldu?

Autodesk ne zaman kuruldu?

Autodesk; 1982 yılında ABD’de kurulan, daha çok mühendislik, teknik ressamlık, vs. çizime ve endüstriye yönelik yazılımlar-programlar geliştiren bir firmadır. Kuruluşundan bu yana sürekli dinamikliğini ve araştırmacı kimliğini koruyan Autodesk; muazzam bir başarıyla büyümesini sürdürmüş ve bugün toplam 2.5 trilyon doların üzerindeki varlığıyla ilk günkü sağlamlığını sürdürmektedir.

California’da kurulan şirketin yani autodesk’in kurucusu ve yaratıcısı John Walker’dır. Günümüzde Crawford W.Beveridge ve Carl Bass tarafından yönetilmektedir.

Şüphesiz hepimiz Autodesk firmasını tek bir şeyle tanıdık: AutoCAD…:) AutoCAD, şirketin ilk çalışmalarından biridir ve 1982 yılında piyasaya sürüldüğünden beri de en çok tercih edilen teknik çizim programlarından biri olmuştur. Ama aradan geçen yıllar boyunca Autodesk daha birçok farklı yazılım-program geliştirmiş ve ilerleyen, çeşitlenen endüstriye başarıyla adapte olmuştur. Farklı programlar bir yana, AutoCAD’in bile mühendisler, mimarlar, grafik tasarımcılar, vs. meslek camiası için farklı versiyonları oluşturulmuş ve kullanıcı kolaylığı sağlanmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.