Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Batman Kara Şövalye’yi kim çekti?-I’m Batman…

Efendi ile Uşağı kitabını kim yazdı?-Ölüm karşısında herkes eşittir…

Düzce Üniversitesi’ni kim kurdu?-Marmara Bölgesi’nin yeni eğitim yuvalarından

Anafen Dershaneleri’nin Kuruluş Öyküsü

Eğitim 29 Ekim 2015

Eğitim günümüzde hiç kuşkusuz en çok dikkat edilmesi gerekilen kurumlardan biridir. Eğitim kurumlarından biri de dershanelerdir. Günümüzde bakıldığı zaman dershaneler vermiş oldukları eğitimler ile sürekli öğrencilerin gelişimine oldukça katkı sağlamıştır. Günümüzde bakıldığı zaman bu dershanelerden biri de Fem dershaneleridir.

Fem dershanelerine bakıdığı zaman bu dershaneler daha çok üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere eğitim vermektedir. Bir diğer dershane olan fem dershanesi ile kurulmuş olan dershane çeşidi ise Anafen dershaneleridir. Anafen kuruluşu incelendiği zaman bu dershaneler Fem dershanelerinden farklı olarak daha çok ilköğretim öğrencilerine eğitim veren bir dershane çeşididir.

Anafen Dershanesi Ne Zaman Kuruldu

Anafen dershanesi ne zaman kuruldu diye bakıldığı zaman bu dershaneler 1994 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden itibaren sürekli olarak en iyi hizmeti veren dershane olan Anafen dershanelerine bakıldığı zaman bu dershaneler vermiş olduğu eğitim ile öğrencilerin en iyi liselere yerleşmesini sağlamaktadır. Günümüzde bakıldığı zaman Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bulunan Anafen dershaneleri öğrencilere okul ile ilgili vermiş oldukları eğitim derslerin yanında aynı zamanda daha iyi bir insan olmak için ahlak dersleri gibi dersleri de vermektedir. Günümüzde bakıldığı zaman Anafen dershanelerini tercih eden kişilerin büyük bir çoğunluğu istediği liseye çok rahat bir şekilde yerleşmektedir. Bu durumun nedenine bakıldığı zaman Anafen dershanelerinde çalışan son derece eğitimli hocalar alanında en iyi hocalardır. Anafen dershanelerinde hocaların yanında aynı zaman kaynakları ve diğer kullanmış oldukları araçlar ile de en iyi hizmeti amaçlamaktadırlar.

Anafenin Kurucuları Kim

Ülkemizde dershane anlamında en iyi eğitimi veren dershane konumunda bulunan Anafen dershaneleri günümüzde Türkiye’nin dört bir yanına kurulmuştur. Türkiye’nin dört bir yanına kurulmuş olan Anafenin kurucuları kim diye bakıldığı zaman bu dershanenin kurucu ülkemizde bulunan Fetullah Gülen cemaatine bağlı olan isimlerdir. Anafen dershanelerinin tam olarak kim tarafından kurulduğu isim olarak bilinmese de kuran kişilerin Gülen cemaatinde bulunan kişiler olduğu bilinmektedir. Son teknoloji araçları kullanarak deneyimli hocaları ve gelişmiş dokümanları ile en iyi eğitimi vermeyi amaçlayan Anafen her sene çok sayıda öğrencinin kazanmasını da sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.