Dadi’nin kurucusu kim?-Çin’in ticari araç üreticisi

Changan’ı kimler kurdu?-Çin’in en köklü otomobil markalarından

BYD Otomotiv kimlerin?-Kökeni hangi ülkeden?

BAIC Otomotiv’in sahibi kim?-Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden biri

A9 TV’yi Kim Kurdu ?

Günümüzde yaptığı yayın ve programlarla oldukça ilgi çeken A9 TV 21 Mart 2011 tarihinde Türksat uydusunda yayın hayatına başlamıştır. Türkiye’nin 2. dini yayın kanalı olan A9 TV‘nin genel içeriği İslam Aleminin birliği ve beraberliği için çağrı yapmak ve Evrim, Darwinizm konularını çürütmektir.

A9 TV’nin kurucusu ise Cemaat lideri ve yazar olan Adnan Oktar’dır. Yayımladığı kitaplarında genel olarak Harun Yahya mahlasını kullanmıştır.

Yayınlarını Türkçe ve İngilizce olarak yapan A9 TV’nin sloganı ise ”Hayata Bakışınızı Değiştirecek” tir. A9 TV kanalının merkezi şuan için İstanbul‘da bulunmaktadır.

Kim Kurdu : Adnan Oktar

adnan oktar

adnan oktar

Yorumlar

Yazıya 48 yorum yapılmış.

kenan 26 Kasım 2014

Gerçekten dini anlamda hoş sohbetler edebilen, araştırmacı, ilim sahibi kişidir Adnan Oktar. Ancak bazı görüşlerine maalesef katılmıyorum. Yine de saygı duymak gerekir.

Aslan bey 12 Temmuz 2015

Adnan bey mehdiyi anlatiyorsunuz kizla acik sacik yabanci muzikle oynuyorlar sizce bu adam boylemi anlatilir sizin istediginiz batilasma ama mehdinin istedigi dini yaymaktir…ASLAN BEY…

Fatma ornek 18 Kasım 2015

Bence saçma sapan bir kanal kanal Allah affetsn. Tabi izlemek isteyenler ve hoşlananlar kendileri bilir. Sonuçta basın özgürlüğü var.

Semra kürün 19 Nisan 2016

Kanalı ilk defa izledim PKK ve Kominist belgeseli inş uyanışa sebep olur. Ancak kadına hürriyet adına gayri islami görüntüler yayınlıyorsunuz. Kadına örtünmeleri gerekirken erkekker ise genellikle pür tesettür?!

medine yağmur 2 Ağustos 2016

Gece programiniz tam bir rezalet…

Fatih malaz 25 Ağustos 2016

Seçimler den önce siyasilerin seçim için çektikleri reklamlar vardı Cumhurbaşkanımızın Türkiye Bayrağı ile kendi sesinden seslendirdiği İstiklal marşını seçim sloganına uygun degil diye yasaklayan eeeey RTÜK buna Nasıl müsade verebiliyorsun??

Mustafa yosmaoğlu 9 Eylül 2016

Sadece yalan haberler var Allah’a şükür param yok ama imanım var bu Adnan okadar dindarsa parayla ne işivar. Ben taylanda yaşıyorum ve her yerinde Müslüman var ama adamlar 9.eylül2016tarinde taylanda Müslümanlara eziyet ediyorlar dedi sadece kör cahiller bu adama kanar bence gerçek bir din kanalının yalanla göz boyayarak dini kullanarak para kazanması çok yanlış ben taylandın budist kesiminde yaşıyorum ama burada bile 10.000den fazla Müslüman var ama adamlar yakınlarında taylandın tamamında 3.000 Müslüman var diyor sahtekarlar

Mustafa yosmaoğlu 9 Eylül 2016

Asyalılar Asya Birliği kuruyorlar Allah bilir bu kanalın bundan haberiyoktur
Şu an Tayland başbakanı ve eşi Müslüman bunuda bilmiyorlardır
Önce gitsinler sonra haber yapsınlar yada beni eklediler fareden onlara bir Dk içinde 5 bin Müslüman bulayım burada o zaman anlaşılır yalancılıkları
Kanal A9 sahtekardır

Mustafa yosmaoğlu 9 Eylül 2016

Kapatsınlar zaten bu kanalı Allah’tan konuşurlar ama dönmelerle göbek atarlar

Necim ilhan 27 Kasım 2016

GÜZEL YAYIN YAPILIYOR FAKAT BAYANLAR İSLAMİ ÇERÇEVESİNDE OLSALARDI DAHADA GÜZEL OLACAKTI.

HHÜSEYİN 5 Aralık 2016

adnan beyin buragramındaki din sohbetlerine ve görüşüne şüpesiz doğru dan katılıyorum ama böyle zevkli bir programı ilgisini tam anlam veremedim.. sizce nasıl olurda açıkta kadınlar erkekler burada onlar ne anlatıyor yada anlamdırılıyo o nu anlamış değilim sevgiler saygılar 🙂

Feyzi aksoy 5 Aralık 2016

Sayan hocam seni seviyorum

Feyzi aksoy 5 Aralık 2016

Sayın hocam sizi çok seviyorum. Rabbim sizi canlı görmeyi nasip etsin inşallah.

Osman Sağun 16 Aralık 2016

Adnan hocayı dinlerim lakin acaba da kalmayıp yolundan gitmem .sebebi insanların giyim ve kuşam biraz örf ve adetlerimize göre davranilsa daha güzel olur bilakis gidilen yol batılaşma dır.özümüzü kaybediyoruz dikkat edelim.

fethi akdeniz 17 Aralık 2016

s a hocam cok guzel oynuyorsunuz allah o guzel kalbınızı eksık etmesın saygılarımla fethi akdenız

savaş koç 11 Ocak 2017

arada sırada kanalı seyrediyorum.fakat bayanların çok güzel oluşu ve oyun oynamaları,açık seçik giyinmeleri ile dini sohbet edilmesi durumunda bir bağdaştırma yapamadım.açıklama yapabilecek varmı.

Ahmet emir 4 Mart 2017

Ulan şerefsizler topluluğu dini anlatarak islamı anlatarak mini etekli makyajlı götü başı açık karıların oynatıldığı bir programa nasıl dini program dersiniz alayının Allah belasını versin bu nasıl şeytanlıktır,derhal bu kanalın kapatılması lazım yetkililer islamcı yetkililer nerdesiniz neden bunlara müdahale etmiyorsunuz bu nasıl bir dini programdır …

Gözde emir 9 Nisan 2017

Yalancılar hepsi milletin beynini yıkıyorlar bence kapatılmalı inşallah maaşallah deyip kendilerini birşey sanıyorlar

emre aytar 9 Nisan 2017

Kediciklermiş silerim onları adına koyarım o kediciklerin

Abdullah adıvar 12 Temmuz 2017

Bukadar insanı kandırıyorsunuz Allaha nasıl hesap vereceksiniz. kıyamet gününde biz sizden davacıyız

meraklı 19 Temmuz 2017

Bu adnan Oktar neden dokunulmazdır bir bilen varmı

Aysenur ergul 1 Eylül 2017

onune gelen kanal aciyo ne basitlesti neyin kimin hocasi belli deil bi yalanci hocaefendi kiliklidn kurtuldk kurtcuklari turedi!

Ahmet demir 11 Kasım 2017

Hocam sizin yorumlarınıza hastayım dizinle görüşmeyi çok istiyorum keşke nasip olsada o mübarek elinizi öpmek nasip olsa

Nihal Kızılırmak 17 Aralık 2017

Tebliğden kuruş kazanmıyor, kanalda tek reklam göremezsiniz. Allah için çalışıyor Allah razı olsun

Seher Şentürk 17 Aralık 2017

A9tv insanlari İslam’a Kuran’a uymaya davet eden, Allah’ın sonsuz aklını ve yaratma sanatını durmaksızın anlatan, kötülüğün gizli dilini deşifre eden bir kanal. Ve hiç reklam yok. Hiçbir menfaat beklemeden hizmet eden bu insanlara, başta Adnan Oktar’a tesekkur ederim. Allah razı olsun

Fatma Oya 17 Aralık 2017

A9Tv yi keşfettikten başka kanallardaki yayınlar beni kesmemeye başladı. Çok sıkıcılar. A9Tv de hem müzik dinliyorum, hem Adnan Oktar’ın komik esprileri var 🙂 ( Bakınız; Oscar esprisi, Troçki isminin anlamı vs :)) )
Hem de genel kültürümü çok artırıyor. Ben kanalımı buldum. İyi ki kurmuşlar, sağ olun var olun gençler 🙂

Merve Arslan 17 Aralık 2017

A9 TV faydalı, insanların maneviyatını zenginleştiren, en önemlisi insanların Allah’a daha çok aşık olmalarını sağlayan, Allah’ın varlığını, Allah’ın yaratma sanatının harikalığını anlatan tek televizyon kanalı. Televizyon kanalları içerisinde A9 TV kadar kaliteli, reklam bile vermeyen, her an her saniyesinde Allah’ı anan bir TV kanalı yok.

Ayşegül Karabacak 17 Aralık 2017

Sayın adnan Oktar, 1980 yılından buyana imani ve bilimsel pek çok eser yazan, evrimcilerin sahtekarlıklarını ve iddialarının geçersizliğini ortaya koyan, ingiliz derin devletini deşifre edip yerle bir eden, insanları Allah’ın varlığı ve ahiret gibi imani konular üzerinde düşünmeye şevk eden bugüne kadar 73 dilde 300 ü aşkın eseri bulunan ve dünya çapında herkesçe eserleri okunan tek insandır.

Fatma Oya 17 Aralık 2017

A9Tv keşfettiğimden beri başka kanal izlemek hiç zevk vermiyor. Espri desen alasını Adnan Oktar yapıyor, müzik desen alası her türlüsünden çalıyor.

Az önceki yorumum silinmiş. Bunu silmeyin.

İyi varsınız, iyi kurmuşsunuz kanalı, her yaştan insanın sevgilisi :))

Aleyna Aysar 17 Aralık 2017

Hayatımda gördüğüm ve göreceğim en dürüst ve en samimi en akılcı Allah’tan başka kimseden korkmayan Sn.Adnan Oktar’dır.İslam’ı ve Kuran’ı en doğru konuşan tek kişidir.Kuran’la hiçbir alakası olmayan ,Gelenekçi ortodosk İslam anlayışı işte görüldüğü gibi sevgisizliği, nefreti vicdansızlığı insanlara işlemiştir.Bu İslam’la Din’le alakası olmayan sistemi Sn.Adnan Oktar ilimle irfanla ortadan kaldırdı ve kaldırmayada devam ediyor.A9 TV tüm insanın hayata bakış açışını değiştiriyor.Kimse ahiretten ,ölümden,dinden Allah’tan bahsetmezken A9TV ‘nin samimi anlatımlarıyla insanlar hayat buluyor.Diğer hocaların anlattığı Kuran dışı bilgiler insanları çökertti ve kendi nefsine hangisi uygunsa onu yapıyor.Bu düşünce Kuran’a ve Dine tamamen yanlıştır.Allah’ın sözüne uyan ve uygulamayı öğreten canımdan çok sevdiğim Sn.Adnan Oktar’dır.Allah ondan sonsuza kadar razı olsun inşaAllah.
Şimdi buraya kötü yorumlar yazanlara söylüyorum.
Öncelikle A9TV de İslam’a ve Kuran’a göre yanlış olan hiçbir şey yoktur.Kadınlar kendini güvende hissettiği sürece istediği gibi giyinir.Siz denizde bikinili mayolu bayanların içinde yüzüyorsunuz sonrada bayanların içinde düğünde Göbet atıyorsunuz samimi olun.Söylediklerinizin hiçbir doğruluğu yok canım hocamı tek kelimeyle kıskanıyorsunuz bu kadar.🤣🤣

Nur 17 Aralık 2017

Adnan Bey’in programlarını severek izliyorum.7’den 70’e herkesin izleyebileceği programların çok faydalı buluyorum

Yasemin Zeliha 17 Aralık 2017

Adnan Oktar ve arkadaşlarının çalışmaları çok etkili. Darwinizm geçersizliğini, Pkk ile ilmi mücadelenin önemini, İslam Birliği’nin aciliyetini, sevgi ve kardeşlik ruhunun güzelliğini, kadınların yarım varlık olmadığını ve buna benzer birçok konuyu A9 TV aracılığıyla öğrendim.

Nurdan Kavlak 17 Aralık 2017

Sayın Adnan Oktar’ın vesilesiyle 7/24 Kuran, İman hakikatleri,Mehdiyet ve İslam Birliği hakkında konuları izleyebiliyorum.. Allah O’ndan ve kanal sahipleri ve çalışanlarından razı olsun.. 40 yılını Allah Aşkıyla Allah için harcayan Adnan Oktar’ı çok seviyorum.. Türkiye’nin ve Dünyanın O’na ihtiyacı var. Rabbim eksikliğini göstermesin.

SerapGünaldy 17 Aralık 2017

En sevdiğim ve izlemekten büyuk zevk aldigim tek kanal… Ayrıca Allah aşkı, SEVGISI, iman coskusunun mükemmel bir sekilde anlatıldığı, bağnazlığa ve kahpe kalles pislik pkk’ya karşı ilmi mücadele yapan yegane kanal bunun için Sn.Adnan Oktar beye çok teşekkür ederiz.

Sevinç Uğur 17 Aralık 2017

Sayın Adnan Oktar programlarında sürekli sevgiden birlik olmaktan ve Allah aşkından bahsediyor. Türkiye’de Onun kadar faydalı hikmetli bir program yapabilen kimseyi tanımıyorum. Allah Sn Adnan Oktar’dan razı olsun inşaAllah

Berra Ece 17 Aralık 2017

A9 TV hiç reklam vermiyor, A9 TV’de her zaman müthiş belgeseller, kısa filmler oluyor, bu TV kanalı kadar her saniyesinde Allah’ı anan bir TV kanalı yok. Her zaman hiç sıkılmadan izlenebilecek, genel kültürü arttıracak programları oluyor. Bazı insanları kahvehane sohbetinden uzaklaştıracak, bilgili, daha doğru konuşturacak bir konuşma üslubuna vesile olacak programlar A9 TV’de oluyor. Kesinlikle izlenilmesi gereken bir kanal.

Hayriye 17 Aralık 2017

Çok doğru A9 tv ”Hayata Bakışınızı Değiştirecek”. Benim değiştirdi. Şuur açan bir kanal hatta tek kanal

Rabia Doğan 17 Aralık 2017

A9 TV hayata bakış açımı değiştirdi. Reklam almayan tek kanal ve 7/24 faydalı güzel konular var. Adnan Oktar’ın hoş sohbetler programı favorim. Kuran’ı ve İslam’ı en iyi temsil eden ve anlatan kanal A9 TV

Canan Güveli 17 Aralık 2017

Sn. Adnan Oktar’ın kurduğu bu kanal sayesinde gerçek İslam nedir onu öğrendim. Allah’ın bizi sorumlu tuttuğu tek kitap olan Kuran’ı anladığım dilde okuyup, bu şekilde yaşamaya başladım. Sevmeyi öğrendim, Allah’ı tanıdım. Her şeyin Allah’ın kontrolünde olduğunu öğrendim. Sn. Adnan Oktar dünyadaki en vicdanlı, en merhametli, en güzel ahlaklı insandır. Kendisini canımdan çok seviyorum.

Feyza Akartürk 17 Aralık 2017

A9 TV’nin en çok dikkatimi çeken yönlerinden biri hiç reklam yayınlanmıyor oluşu. Sadece Allah’ın rızası hedeflenmiş; 24 saat Allah’ın varlık delilleri, Kuran ahlakı, milli bilinç kazandıracak konular… yayınlanıyor. Dünyada bir benzeri yok bu kanalın 👏🏻👏🏻👏🏻 Allah tüm emek verenlerden razı olsun

Dr Nihal 17 Aralık 2017

Allah razı olsun imanıma vesile olan canım Adnan Hocamdan , gerçek İslamı herkes ondan öğreniyor

Seda 17 Aralık 2017

Adnan Oktar’ın yayınları çok faydalı ilmi ve imani yönde yaptığı bütün programlar çok etkili. Darwinizme deccaliyete pkk’ya ilmen kök söktüren tek kişi kendisini seviyorum İslam birliği davasının da arkasındayım

muttalip boran 26 Aralık 2017

islam’a en büyük zarar veren bu Adnan Oktar denilen pislik ve buna benzer fetö bunlara inanıp destekleyen cahil ve dinden yoksun mahluklar bunlara inmayın siz cahilleri yoksa ruhunuzu 1 dolara satacak düzeye gelirsiniz

Nedim 1 Ocak 2018

Allahın varlığı,iman konuları,İslam birliği konuları çok güzel..Diğer darvinizmi ve komönizmi çürüten çalışmaları gerçekten emek isteyen bir iş …..Ancak o açık dekolteler, stüdyoda oturan o açık saçık bayanların görüntüleri İSLAM dinine ters düşer.Bu konularla ilgili,(Nur’31/Ahzab’59) ayetlerinde buyurmaktadır.

Hamza yılmaz 4 Ocak 2018

Adnan hocam programı şahane

Gürbüz KURU 1 Şubat 2018

A9 televizyonunu bir kaç kere başkalarının ısrarı ile kısa bir süre izledim.Gördüklerimin İslam ile hiç bir alakası yok.Ben bu programı İslam adına beğeniyorum,diyenler ya kasıtlı olarak yalan söylüyorlar veya İslam’ı bilmiyorlar.Çünkü yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Allah,”Zinaya yaklaşmayın.Çünkü o çirkin ve kötü yoldur.” diye buyuruyor.Şimdi bu ayete göre bu programda kadınların açık saçık halleri,saçma sapan konuşmaları ve papağan gibi “İnşaallah,Maaşaallah” demelerinin İslam ile hiç bir alakası yoktur.Bu bir sapıklıktır.İsam dinini tahrif etmektir.Çünkü Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s a.v.) “İslam güzel ahlaktır.”buyuruyor.Bu programı izleyenlere soruyorum.Bu programda güzel ahlak var mı?Sadece insanların nefislerine hitap ediyor.Bu da insanı imandan eder.Yani bu programda İslam yok.Bunun dışında her çeşit pislik var.Bir emekli öğretmen olarak buradan RTÜK’e ve hükümet yetkililerine sesleniyorum.Yayın yolu ile insanların dini duygularını istismar ederek toplumu yanlışa yönlendiren bu kanalın kapatılmasını talep ediyorum.Ben yurt dışından yayın yapıldığını sanıyordum.Meğer İstanbul’dan yayın yapıyormuş.Vebalı bu ülkeyi yönetenlerin boynunadır.Ben bu program hakkında olumlu görüş yazanların ya kendi adamları olduğu veya İslam düşmanlarının olduğunu düşünüyorum.

erdogan bolat 5 Şubat 2018

bu kanali nasil kapatmazlar ve nasil bir dini kanal derler boyle dini kanal olurmu ALLAH tan dami kormuyorlar

sultan 7 Şubat 2018

Bu ülkede rütük kanun islam yok ki bu adam hala havlamaya devam ediyor.Terbiyesiz ahlaksız . Babuna ları etrafına nasıl topladın söylesene
etrafındaki insan olmayan canlıları nasıl esir altına aldın
kadına dekolte çok yakışıyormuş nerde var bu